O programie

W 2014 roku Instytut Anglistyki UMCS obchodził swoje 50-lecie. Wielu absolwentów tego kierunku to nauczyciele języka angielskiego w szkołach Lublina i regionu. To szczególnie do Państwa, naszych Absolwentów – chociaż nie tylko – kierujemy nasze zaproszenie do „powrotu” na uczelnię – tym razem ze swoimi Uczniami. Wiele się u nas zmieniło, czasy „Starego Humanika” minęły bezpowrotnie – dzisiejsza Anglistyka to nowoczesna akademia, kształcąca przy wsparciu Unii Europejskiej zarówno nauczycieli, jak i tłumaczy, gotowych do wejścia na międzynarodowy rynek pracy. Chcielibyśmy pokazać Waszym Uczniom, że angielski przydaje się nie tylko do zdania egzaminu gimnazjalnego czy matury, ale może też stać się ciekawym pomysłem na życie i otworzyć wiele perspektyw, nie tylko zawodowych. Wraz z Kołem Naukowym Studentów Anglistyki realizujemy wiele interesujących projektów – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do oficjalnego przystąpienia Państwa Szkoły do programu partnerskiego.

Cykliczne spotkania z nauczycielami i uczniami z Lublina i okolic zostały zapoczątkowane w 2015 roku podczas wydarzenia „1+3 Teacher and Student Day” dnia 20 marca 2015. W ramach wydarzenia przeprowadzono warsztaty dla nauczycieli języka angielskiego oraz uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych Lublina i okolic. W ramach „BRING YOUR TEAM: 1 + 3 = 1 TEACHER + 3 STUDENTS” Instytut Anglistyki UMCS wraz z Kołem Naukowym Studentów Anglistyki zaprosili nauczycieli wraz z uczniami na wyjątkowe wydarzenie odbywające się równolegle w dwóch strefach:

TEACHER ZONE

Dr Marcin Smolik, Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, Ludmiła Stopińska, Kierownik Zespołu Języków Obcych CKE oraz Beata Trzcińska, starszy ekspert CKE odpowiedzialny za egzamin maturalny z języka angielskiego przedstawili prezentację pt. „Zmiany w egzaminie maturalnym z języka angielskiego od roku szkolnego 2014/2015”. Podczas dwugodzinnego spotkania prezentujący odpowiedzieli na pytania o kształt i przebieg matury z angielskiego.

STUDENT ZONE

Uczniowie wzięli udział w warsztatach językowych przybliżających im zarówno formułę egzaminu maturalnego, jak i kulturę krajów anglojęzycznych.