Nowy odcinek podcastu "Głos nauki" z udziałem dra hab. Pawła Buczyńskiego prof. UMCS

„Głos nauki” to cykl podcastów o charakterze popularnonaukowym współtworzony z naukowcami i ekspertami z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W poszczególnych odcinkach prezentowane są ciekawe zagadnienia z różnych dziedzin. Krótkie prelekcje i rozmowy pomogą każdemu zainteresowanemu poszerzyć horyzonty i dostarczą dawki wiedzy, którą można się podzielić z innymi.

Gościem najnowszego odcinka podcastu „Głos nauki” jest dr hab. Paweł Buczyński prof. UMCS z Katedry Zoologii i Ochrony Przyrody UMCS. Nasz ekspert opowiada o tym, czym jest różnorodność biologiczna, co stanowi dla niej największe zagrożenie oraz jak możemy o nią dbać.

Dr hab. Paweł Buczyński – pracownik naukowy Katedry Zoologii i Ochrony Przyrody w Instytucie Nauk Biologicznych UMCS. Jego badania dotyczą bezkręgowców słodkowodnych - ich różnorodności biologicznej, rozmieszczenia geograficznego, ekologii, zagrożeń, ochrony, wykorzystania w ocenie stanu środowiska. Głównymi organizmami modelowymi w tych badaniach są ważki (Odonata) i chrząszcze (Coleoptera). Współpracując ze specjalistami od innych grup taksonomicznych, prowadzi badania także w oparciu o inne organizmy. Część realizowanych projektów dotyczy też całej makrofauny bezkręgowej.

Serdecznie zapraszamy do odsłuchania!

 

Zachęcamy również wszystkich zainteresowanych pracowników naukowych, doktorantów i studentów do współtworzenia podcastów! Każdego, kto chciałby się podzielić swoją wiedzą prosimy o zapoznanie się z treściami w zakładce Informacje i formularz zgłoszeniowy oraz przesłanie zgłoszenia.

Fot. z archiwum dra hab. Pawła Buczyńskiego
Tekst: Agnieszka Stańczak

    Aktualności

    Autor
    Iwona Nogieć
    Data dodania
    6 lipca 2021