Nowe wydanie „Wiadomości Uniwersyteckich”

Szanowni Państwo,

Informujemy, że ukazało się majowe wydanie „Wiadomości Uniwersyteckich”.

Znajdą w nim Państwo pożegnanie prof. Wiesława Skrzydły (rektora UMCS w latach 1972–1981), informacje o ostatnich sukcesach naszych pracowników i studentów oraz bieżących wydarzeniach na Uczelni, a także wywiady m.in. z:

• prof. dr hab. Anną Jarosz-Wilkołazką i prof. dr hab. Agnieszką Szuster-Ciesielską (Instytut Nauk Biologicznych UMCS) oraz przedstawicielami Laboratorium Nexbio nt. monitoringu ścieków biologicznych;
  • prof. dr. hab. Dariuszem Kupiszem (Instytut Historii UMCS) nt. 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja;
  • mgr. inż. Wojciechem Widelskim – dyrektorem LubMAN UMCS nt. technologii informatycznych na UMCS;
  • Katarzyną Zabratańską nt. zarządzania różnorodnością w organizacji;
  • Dorotą Głogowską – dyrektorem żłobka uniwersyteckiego maluch.net.

Informujemy także, że do 1 czerwca 2021 r. trwa nabór tekstów do kolejnego wydania „Wiadomości Uniwersyteckich”. Planowany termin wydania kolejnego numeru to 30 czerwca 2021 r.

Osoby zainteresowane publikacją prosimy o przesyłanie materiałów za pomocą formularzy zamieszczonych na stronie: www.umcs.pl/pl/formularze,17056.htm.

Przypominamy również o nowych standardach redakcyjnych. Potrzebne informacje można znaleźć na stronach:

27 maja 2021