Вирушила перша допомога з UMCS з допомогою для України / Wyruszył pierwszy transport z UMCS z pomocą dla Ukrainy

Сьогодні вранці від нашої Студентської Їдальні UMCS «Trójka», яка знаходиться по вул. Лангевіча 16, вирушив перший транспорт зібраних речей до міста Хмельницький, що в Україні. Пожертвувані речі будуть передані до розташованої там лікарні. Посеред них знаходяться медичні засоби: перев'язувальні засоби, дезинфікуючі засоби, знеболюючі ліки, аптечки, шприци, необхідні препарати та ліки, чистячі засоби, одяг, взуття, спальні мішки, ковдри, вода, харчові продукти для негайного споживання та продукти з тривалим терміном зберігання, такі як консерви, цукор або солодощі тощо.

Дякуємо з усього серця всім, хто долучився до збірки: за те, що приносили речі, за вашу доброту та допомогу Україні. Завдяки вашій миттєвій мобілізації, фантастичній реакції та вашим великим серцям, протягом трішки більше, ніж одного дня, нам вдалося зібрати цілий тир потрібних речей. Ви надзвичайні!

Також пригадуємо, що це не кінець і ми продовжуємо діяти! Надалі ми проводимо стаціонарний збір і заохочуємо приносити речі до коворкінкового залу в Студентській Їдальні UMCS «Trójka», яка знаходиться по вул. Лангевіча 16, від понеділку до п’ятниці в годинах 10:00 – 18:00. Можна приносити ліки для першої допомоги, продукти харчування з тривалим терміном зберігання, воду, речі для особистої гігієни, медичні засоби, теплий одяг, спальні мішки, ковдри тощо.

- Якщо з’явиться така потреба, то будемо збирати речі також у вихідні, - заявляє Патрик Букала, голова Ради Студентського Самоврядування UMCS, а також додає, що відклик серед студентів нашого університету величезний, для допомоги при зборі зголосилося дуже багато волонтерів.

Окрім нашої збірки, наш університет розпочинає грошоий збір за посиланням: https://zrzutka.pl/cx62ur. Зібрані кошти будуть спрямовані на придбання найнеобхідніших речей для людей з України, в тому числі для сімей наших студентів. На сьогодні, лише за кілька днів ми зібрали понад 20 тис. злотих.

Dziś rano spod naszej Akademickiej Stołówki UMCS „Trójka” przy ul. Langiewicza 16 wyruszył pierwszy transport zebranych darów do miasta Chmielnicki w Ukrainie. Przekazane rzeczy zostaną przeznaczone dla stacjonującego tam szpitala. Wśród darów znalazły się m.in. środki medyczne tj. materiały opatrunkowe, środki dezynfekcyjne, leki przeciwbólowe, wyposażenia apteczek, strzykawki, niezbędne preparaty i leki, środki czystości oraz ubrania, buty, śpiwory, koce, woda czy produkty spożywcze do bezpośredniego spożycia i te z długim terminem ważności, takie jak konserwy, cukier czy słodycze.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zainteresowanym zbiórką na naszej uczelni za przynoszenie darów, okazaną życzliwość, zaangażowanie i wsparcie w pomoc na rzecz Ukrainy. Dzięki Waszej błyskawicznej mobilizacji, fantastycznej reakcji i Waszym wielkim sercom w niemal jeden dzień udało nam się zebrać cały tir potrzebnych rzeczy. Jesteście niesamowici!

Jednocześnie przypominamy, że to nie koniec i nieustannie działamy! Dalej prowadzimy stacjonarną zbiórkę i zachęcamy do przynoszenia darów do sali coworkingowej w Akademickiej Stołówce UMCS „Trójka” przy ul. Langiewicza 16 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18. Można przynieść m.in. żywność długoterminową i wodę, artykuły higieniczne, środki medyczne, ciepłe ubrania, śpiwory oraz koce.

- Jeśli tylko pojawi się taka potrzeba, to będziemy zbierać dary również w weekendy – deklaruje Patryk Bukała, przewodniczący Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS i dodaje, że odzew wśród studentów naszej uczelni jest ogromny, do pomocy przy zbiórce zgłosiło się wielu wolontariuszy.

Oprócz zbiórki stacjonarnej nasza Uczelnia uruchomiła zbiórkę pieniężną pod linkiem: https://zrzutka.pl/cx62ur. Zgromadzone fundusze zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych środków dla osób z Ukrainy, w tym rodzin naszych Studentów. Do tej pory, w ciągu zaledwie kilku dni, zebraliśmy ponad 20 000 złotych.

Fot. Robert Kłysz

Aktualizacja 4.03.2022

Poniżej prezentujemy krótkie filmiki z rozładowywania transportu w Chmielnickim - z darami z Lublina i UMCS. Strona ukraińska serdecznie dziękuje za wsparcie!

Новини/Aktualności

1 marca 2022