Konferencja „Post War Innovative Transformation of Ukraine” Lublin, 1-2 grudnia 2022 r.

Освітня фундація „Perspektywy” спільно з Українською фундацією талантів, мером Любліна та академічними партнерами організовує міжнародну конференцію «Повоєнна інноваційна трансформація України», яка відбудеться 1-2 грудня 2022 року в місті Люблін за участі видатних представників науки і політики, а також лідерів соціально-економічного життя України, США, Польщі та інших країн ЄС.

Зосередившись на проблемі адаптації жінок з України до потреб цифрової економіки обох країн, конференція в Любліні стосуватиметься досвіду польсько-української науково-освітньої співпраці.

Під час конференції відбудеться презентація проекту „ІНКУБАЦІЯ СВОБОДИ для України – адаптація жінок до цифрової економіки”, який очолить освітня фундація „Perspektywy” з визнаними компетенціями та досягненнями у просуванні жінок у сфері IT та STEM. В рамках проекту, до якого будуть запрошені провідні технологічні компанії та провідні університети, понад 30 000 жінок з України та Польщі пройдуть навчання та перепідготовку з точки зору потреб цифровізації економіки.

Конференція відбудеться в готелі „Focus Premium Lublin”. Робочі мови конференції: польська, українська та англійська. З програмою конференції та правилами участі можна ознайомитися на сайті www.ukraine.perspektywy.org

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” – wspólnie z Ukraińską Fundacją Talentów, Prezydentem miasta Lublina i partnerami akademickimi – organizuje międzynarodową konferencję „Post War Innovative Transformation of Ukraine”, która odbędzie się 1-2 grudnia 2022 roku w Lublinie, z udziałem wybitnych przedstawicieli nauki i polityki oraz liderów życia społeczno-gospodarczego Ukrainy, USA, Polski i innych krajów UE.

Koncentrując się na problemie adaptacji kobiet z Ukrainy do potrzeb gospodarki cyfrowej obu krajów, konferencja w Lublinie będzie odnosić się do doświadczeń z zakresu polsko-ukraińskiej współpracy naukowej i edukacyjnej.

Podczas konferencji odbędzie się inauguracja projektu INCUBATING FREEDOM for Ukraine – Adapting Women to Digital Economy, który poprowadzi Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” posiadającą uznane kompetencje i osiągnięcia w promowaniu kobiet w dziedzinie IT i STEM. W ramach projektu, do którego realizacji zostaną zaproszone wiodące firmy technologiczne i czołowe uczelnie, ponad 30 tysięcy kobiet z Ukrainy i Polski zostanie przeszkolonych i przekwalifikowanych pod kątem potrzeb cyfryzującej się gospodarki.

Konferencja odbędzie się w hotelu „Focus Premium Lublin”. Języki robocze: polski, ukraiński i angielski. Program konferencji, link do rejestracji i zasady uczestnictwa znajdują się na stronie: www.ukraine.perspektywy.org

Новини/Aktualności

17 listopada 2022