Фонд Volkswagen – стипендії для науковців з України/Fundacja Volkswagena - stypendia dla naukowców z Ukrainy

У зв’язку з наступом російських військ та припливом українських науковців до Німеччини, фонд Volkswagen вирішив виділити кошти, щоб дати можливість науковцям продовжити роботу в Німеччині.

Фінансова пропозиція спрямована як на українських учених, які вже виїхали до Німеччини після вторгнення Росії в їхню країну, так і на тих, хто приїде до Німеччини найближчими тижнями.

Фонд пропонує аспірантам та титулованим науковцям серед усіх дисциплін можливість продовжити роботу в дослідницькій групі в університеті чи науково-дослідному інституті в Німеччині протягом 6-12 місяців.

Заявки повинні подаватися спільно через керівництво університету та науковцями, які приїхали в Німеччину.

Заявки необхідно подавати в електронному вигляді через електронну систему подачі.

Більш детальну інформацію про умови фінансування та порядок подачі заявок можна знайти в розділі Інформація для заявників.

Джерелоhttps://www.volkswagenstiftung.de/en/funding/our-funding-portfolio-at-a-glance/funding-for-refugee-scholars-and-scientists-from-ukraine

W związku z atakiem wojsk rosyjskich i napływem ukraińskich naukowców do Niemiec, Fundacja Volkswagen zdecydowała się przeznaczyć środki finansowe umożliwiające naukowcom kontynuowanie pracy w Niemczech.

Oferta finansowania skierowana jest zarówno do ukraińskich naukowców, którzy już uciekli do Niemiec po rosyjskiej inwazji na ich kraj, jak też tych którzy przyjadą do Niemiec w najbliższych tygodniach.

Fundacja oferuje doktorantom, postdocom jak i uznanym naukowcom ze wszystkich dyscyplin możliwość kontynuowania pracy w grupie badawczej na uniwersytecie lub w instytucie badawczym w Niemczech przez okres 6-12 miesięcy.

Wnioski muszą być składane wspólnie przez kierownictwo uczelni i naukowców goszczących w Niemczech.

Wnioski należy składać elektronicznie za pośrednictwem elektronicznego systemu składania wniosków.

Więcej informacji na temat warunków finansowania i procedury składania wniosków można znaleźć w części Informacje dla wnioskodawców

Źródłohttps://www.volkswagenstiftung.de/en/funding/our-funding-portfolio-at-a-glance/funding-for-refugee-scholars-and-scientists-from-ukraine

Новини/Aktualności

Kateryna Drozdiuk