Інформація про донорство крові / Informacja dotycząca dawstwa krwi

У зв’язку з конфліктною ситуацією в Україні багато людей висловлюють готовність підтримати постраждалих шляхом донорства крові.

У зв’язку з таким великим інтересом, обласний центр Донорства та Лікування Крові в Любліні повідомляє, що наразі запаси крові та її компонентів є в достатній кількості, а кров передається в Україну відповідно до вимог місцевої влади.

Ситуація динамічна і швидко змінюється, тому ми просимо всіх бажаючих, хто хоче здати кров повідомити про своє бажання Oleksandr Stanhret і долучитись до списку бажаючих. Oleksandr Stanhret можна писати на електронну пошту oleksandr.stanhret@mail.umcs.pl  (від понеділку до п'ятниці від 7:00-15:00).

RCKiK у Любліні постійно контактує з працівниками UMCS, повідомляючи про поточний попит на кров та її компоненти. У разі потреби з вами зв’яжеться співробітник університету та повідомить про необхідність звернення до центру донорства крові.

------------------------------------------------------------------------

Informacja dotycząca dawstwa krwi

Szanowni Państwo,

w związku z zaistniałą sytuacją konfliktu na terenie Ukrainy bardzo wiele osób wyraża chęć wsparcia poszkodowanych poprzez podzielenie się krwią.

W związku z tak dużym zainteresowaniem Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie informuje, że obecnie stany magazynowe krwi i jej składników są bezpieczne, a krew jest przekazywana do Ukrainy w miarę zgłaszanego przez tamtejszy rząd zapotrzebowania.

Sytuacja jest dynamiczna i szybko się zmienia w związku z czym prosimy wszystkich chętnych do podzielenia się tym niezwykłym lekiem o zgłaszanie takiej chęci do Oleksandra Stanhreta: oleksandr.stanhret@mail.umcs.pl (pn-pt w godz. 7.00-15.00) i zapisywanie się na listę chętnych.

RCKiK w Lublinie pozostaje w stałym kontakcie z pracownikami UMCS zgłaszając aktualne zapotrzebowanie na krew i jej składniki. W razie potrzeby wyznaczony personel uczelni będzie się z Państwem kontaktował i informował o potrzebie zgłoszenia się do punktu krwiodawstwa.

Новини/Aktualności

28 lutego 2022