MINECRAFT - poligon konstruktora

Uniwersytet Dziecięcy UMCS i Stowarzyszenie Edukacja 3.0 zapraszają do udziału w warsztatach "Minecraft - poligon konstruktora".

Chcemy Państwa przekonać, że ta znana i lubiana przez dzieci gra może służyć do pogłębienia umiejętności programowania, konstruowania, logicznego myślenia, koncentracji, podejmowania decyzji.
Gry wideo są sposobem na spędzanie wolnego czasu przez dzieci i młodzież. Ogromna liczba uczniów w wirtualnym świecie spędza więcej czasu niż w świecie realnym.
Wykorzystajmy potencjał tkwiący w tym wszechstronnym narzędziu do nauki matematyki (algebry, geometrii itd.), geografii (orientacja w terenie), historii (architektury i sztuki) czy wreszcie informatyki (programowanie).

Na nasze zajęcia zapraszamy dzieci od 7 roku życia. Cykl spotkań obejmuje dziesięć 1,5 godzinnych zajęć w niewielkiej i komfortowej grupie dzieci (ok. 10 osób). Cena za cały cykl 399 zł/os.

Prowadzący:
Paweł Chilczuk - doświadczny edukator, historyk, doktorant w Instytucie Historii UMCS, dokumentalista "Historii bez cenzury", pasjonat wykorzystania gier wideo w edukacji.

Zajęcia będą odbywać się w czwartki, w godz. 18.00-19.30 ul. Radziszewskiego 11, pok. 10 a, parter (Biblioteka Główna UMCS, nowa część).

Zapisy:
tel. +48 (81) 537 79 52
e-mail: uniwersytetdzieciecy@umcs.pl 

    Robotyka

    Data dodania
    10 listopada 2017