Medale piłkarzy nożnych AZS UMCS Lublin

Piłkarze nożni AZS UMCS Lublin pod wodzą trenera Tomasza Bieleckiego zdobyli złote medale Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji uniwersytetów i brązowe medale w klasyfikacji końcowej mistrzostw w roku akademickim 2017/2018.

Zdjęcie z Finału AMP w Gdańsku

Sukces naszych piłkarzy nożnych budowany był przez trzy etapy rozgrywek: Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Lublinie, Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w Rzeszowie i Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Gdańsku.

I ETAP

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

LUBLIN, 5 kwietnia – 7 maja 2018

Rywalizacja toczyła się w jednej grupie złożonej z 6 zespołów. Każda drużyna rozegrała 5 meczów w systemie każdy z każdym, w wymiarze 2 x 30 minut.

UMCS Lublin – KUL Lublin 3:0 (do przerwy 1:0)
Bramki: UMCS – Michał Paluch, Mateusz Bednarski, Norbert Myszka
UMCS Lublin – WSSP Lublin 3:0 walkower
UMCS Lublin – Politechnika Lubelska 3:2 (2:1)

Bramki: UMCS – Roman Skowroński (2 gole), Patryk Nieradko
UMCS Lublin – UM Lublin 3:1 (2:0)
Bramki: UMCS – Patryk Nieradko, Michał Paluch (2)
UMCS Lublin – UP Lublin 1:0 (0:0)
Bramki: UMCS – Hubert Kotowicz

Dzięki pięciu wygranym drużyna zajęła pierwsze miejsce i bezpośrednio awansowała do Półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w Rzeszowie.

Skład drużyny AZS UMCS w tym turnieju: Bednarski Mateusz, Bielecki Szymon, Bogusz Wiktor, Cydejko Mateusz, Dajos Piotr, Filipczuk Filip, Furtak Paweł, Greguła Dawid, Kotowicz Hubert, Kowalczyk Michał, Łaska Mateusz, Małaj Mateusz, Myszka Norbert, Nieradko Patryk, Paluch Michał, Pawlak Karol, Pypa Grzegorz, Skowroński Roman, Skrzypek Maciej, Trokhymchuk Volodymyr, Wankiewicz Jakub, Wiśniewski Jakub, Ziętek Krzysztof.

Trener: Bielecki Tomasz, asystent: Porzucek Paweł, kierownik drużyny: Jasiulewicz Piotr

II ETAP

PÓŁFINAŁ STREFY C AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI

Rzeszów, 20-22 maja 2018

W zawodach wystąpiło 10 zespołów akademickich reprezentujących 4 województwa: lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie i małopolskie. Drużyny podzielono na 2 grupy. Zwycięzcy obu grup walczyli o I miejsce w turnieju w serii rzutach karnych, zaś drużyny zajmujące drugie miejsca w swoich grupach, stoczyły bój o III miejsce. Awansem do Finału Akademickich Mistrzostw Polski premiowano 4 najlepsze drużyny. Grano w wymiarze 2 x 30 minut.

Wyniki meczów AZS UMCS Lublin:
UMCS Lublin – Politechnika Rzeszowska  1:1 (0:1)
Bramki: UMCS – Roman Skowroński

UMCS Lublin – UEK Kraków 3:0 (2:0)
Bramki: UMCS – Patryk Nieradko, Roman Skowroński, Norbert Myszka

UMCS Lublin – PWSZ Nowy Sącz 0:0
UMCS Lublin – UJK Kielce 4:3 (4:0)
Bramki: UMCS – Patryk Nieradko (4)

AZS UMCS Lublin awansował z II miejsca w grupie i w meczu o III miejsce w rzutach karnych wygrał z Politechniką Świętokrzyską 5:3, dzięki czemu zajął III miejsce w Półfinale Akademickich Mistrzostw Polski rozgrywanych w Rzeszowie i awansował do turnieju finałowego w Gdańsku.

Skład drużyny AZS UMCS Lublin w tym turnieju: Filip Filipczuk, Norbert Myszka, Jakub Wiśniewski, Mateusz Bednarski, Michał Kowalczyk, Szymon Bielecki, Wiktor Bogusz, Paweł Zabielski, Hubert Kotowicz, Michał Paluch, Roman Skowroński, Krzysztof Ziętek, Grzegorz Pypa, Patryk Nieradko, Volodymyr Trokhymchuk, Piotr Dajos, Mateusz Cydejko, Mateusz Małaj, Mateusz Łaska.

III ETAP

FINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI

Gdańsk, 10 - 13 czerwca 2018

W turnieju finałowym wystąpiło 16 zespołów podzielonych na 4 grupy. Do faz pucharowych (ćwierćfinały, półfinały i finał) awansowały bezpośrednio po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. AZS UMCS Lublin trafił do bardzo silnej grupy z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym, Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Politechniką Warszawską. Mecze rozgrywano w wymiarze czasowym 2 x 30 minut.

Wyniki meczów grupowych AZS UMCS Lublin:

UMCS Lublin – AJD Częstochowa 0:1 (0:1)

UMCS Lublin – Politechnika Warszawska 4:0 (2:0)

Bramki: UMCS – Michał Kobiałka, Tomasz Tymosiak, Michał Paluch, Patryk Nieradko
UMCS Lublin – ZUT Szczecin 2:1 (0:0)

Bramki: UMCS – Hubert Kotowicz, Wiktor Bogusz

Dzięki dwóm zwycięstwom i jednej porażce w rozgrywkach grupowych, piłkarze AZS UMCS Lublin zajęli II miejsce w grupie i awansowali do fazy ćwierćfinałowej.

ĆWIERĆFINAŁ

UMCS Lublin – Uniwersytet Rzeszowski 2:2 (1:1), karne 4:3

Bramki: UMCS – Wiktor Bogusz, Michał Paluch

W ćwierćfinale AZS UMCS pokonał jednego z faworytów - UR Rzeszów. W bardzo wyrównanym meczu przegrywał 0:1 od 17 minuty, by chwilę przed przerwą doprowadzić do remisu i minutę po przerwie wyjść na prowadzenie. Rzeszowianie po jednym z wielu groźnych ataków wyrównali i mecz zakończył się remisem. W takim przypadku regulamin zawodów gwarantuje rzuty karne. Po dwóch świetnych interwencjach bramkarza Filipa Filipczuka i bezbłędnym wykonywaniu „jedenastek” przez zawodników z Lublina, zespół UMCS wygrał rywalizację  4:3 (rzeszowianie rozpoczynali karne). Awansował dzięki temu do półfinału AMP.

PÓŁFINAŁ

UMCS Lublin – Politechnika Opolska  0:1 (0:0)

To był typowy mecz na remis, który powinien zakończyć się rzutami karnymi, jednak po jednym ze stałych fragmentów gry w końcówce spotkania przeciwnicy z Opola wykazali się sprytem w polu karnym i zdobyli decydującą o awansie do finału bramkę.

MECZ O 3 MIEJSCE

UMCS Lublin – Uniwersytet Szczeciński  3:0 (0:0)

Bramki: UMCS – Hubert Kotowicz (3 gole)

Z rywalem ze Szczecina zespół UMCS zagrał po 5 meczach rozegranych wcześniej. Mimo to tempo było bardzo wysokie, mecz obfitował w wiele sytuacji bramkowych, a za sprawą hattricka strzelonego przez Huberta Kotowicza w ostatnich 10 minutach meczu drużyna UMCS osiągnęła sukces w meczu z bezpośrednim rywalem w walce o medale mistrzostw Polski

Skład drużyny AZS UMCS Lublin w tym turnieju:  Filip Filipczuk, Norbert Myszka, Jakub Wiśniewski, Mateusz Bednarski, Michał Kowalczyk, Szymon Bielecki, Wiktor Bogusz, Hubert Kotowicz, Michał Paluch, Roman Skowroński, Krzysztof Ziętek, Patryk Nieradko, Volodymyr Trokhymchuk, Piotr Dajos, Mateusz Cydejko, Mateusz Łaska, Marcin Michota, Michał Kobiałka, Jakub Wankiewicz, Tomasz Tymosiak.

Królem strzelców z 4 bramkami w turnieju został Hubert Kotowicz.

Ostatecznie AZS UMCS Lublin zajął III miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Mężczyzn i I miejsce w klasyfikacji typów uczelni.