Lubelskie Wirtualne Dni Nauki - podsumowanie

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się, organizowane od 22 do 24 września Lubelskie Wirtualne Dni Nauki. Atrakcji nie zabrakło: w kompleksowy i przystępny dla wszystkich sposób zaprezentowano najbardziej aktualne zagadnienia naukowe, technologiczne, artystyczne i kulturalne. Dzięki wirtualnej formie, uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć transmisję całego programu bez konieczności wychodzenia z domu. W trakcie dwóch pierwszych dni wydarzenia zostały przedstawione polsko- i anglojęzyczne projekty. W części naukowej ukazano różnorodne i niezwykle ciekawe prezentacje, w tym osiągnięcia i działania poszczególnych lubelskich uczelni na polu walki z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19, w części artystycznej zaś - dokonania organizatorów w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury.


24 września zaś odbyły się Wirtualne Drzwi Otwarte UMCS, UP, KUL, UM, PL oraz Miasta Lublin, podczas których uczniowie szkół średnich otrzymali możliwość zadawania pytań dotyczących poszczególnych uczelni i procesu rekrutacji na studia wyższe na specjalnych live chatach w trzech językach obcych.

Lubelskie Wirtualne Dni Nauki to wspólna inicjatywa lubelskich uczelni publicznych oraz Urzędu Miasta Lublin, będąca odpowiedzią na aktualną sytuację epidemiczną a jednocześnie dowodem na wzajemną, dobrą współpracę.

Telewizja Akademicka TV UMCS objęła wydarzenie patronatem medialnym.

    Polecamy

    Data dodania
    8 października 2020