Letnie Studium Miasta: wydarzenia otwarte

Zapraszamy na wydarzenia otwarte w ramach Letniego Studium Miasta, które odbędą się w Chatce Żaka 26-30 sierpnia 2018 r.

W niedzielę 26 sierpnia 2018 r. rusza Urban Summer School: Open Form - Letnie Studium Miasta dla badaczy architektury. Jest to międzynarodowy i interdyscyplinarny projekt, którego poligonem doświadczalnym w tym roku staną się realizacje pary polskich architektów - Oskara i Zofii Hansenów - w Lublinie, Szuminie i Warszawie.

Oprócz kursów, warsztatów i pracy terenowej, w ramach szkoły letniej zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykłady otwarte w Chatce Żaka oraz pokaz filmu "Bloki" w reżyserii Konrada Królikowskiego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny!

Program:

26.08, niedziela

• 17:00 - inauguracja Letniego Studium Miasta;
  • 18:30 - pokaz filmu "Bloki".

27.08, poniedziałek

• 17:30 - wykład "Pierwsze osiedla Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Między marzeniami a rzeczywistością". Izabela Pastuszko, Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki;
  • 18:30 - wykład "Jak mieszkać? Odpowiedzi architektów Zofii i Oskara Hansenów". Tomasz Fudala, Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

28.08, wtorek

• 17:30 - "Osiedla mieszkaniowe i kontekst lokalny: doświadczenia modernistycznych peryferii Lwowa i Malmö". Natalia Mysak, Centrum Historii Miejskiej Europy Środkowo-Wschodniej.

30.08, czwartek

• 17:30 - "Studio Formy Otwartej Zbigniewa Libery", Zbigniew Libera, architekt, twórca instalacji, fotograf i performer.

31.08, piątek

• 17:30 - "Modernistyczna architektura mieszkaniowa w krajach Drugiego Świata". Daria Bocharnikova, BOZAR- Królewskie Muzea Sztuk Pięknych w Brukseli;
  • 18:30 - "Układ scalony - zachodni kontekst twórczości Zofii i Oskara Hansenów". Alicja Gzowska, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki.

Zapraszamy!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Więcej informacji o projekcie
Organizator: Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki