Lekkoatleci AZS UMCS ponownie najlepsi w kraju

3 września 2021 r. na stadionie lekkoatletycznym przy alei Piłsudskiego w Lublinie zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Zawodnicy AZS UMCS Lublin obronili tytuł sprzed roku i po raz kolejny zostali drużynowymi mistrzami Polski. Zielono-biali triumfowali z dorobkiem 124 punktów, wyprzedzając drugie Podlasie Białystok o 20 oczek.

Bez większych kłopotów swoje zmagania wygrała brązowa medalistka olimpijska – Malwina Kopron. Jak zapowiadała na konferencji prasowej poprzedzającej imprezę, tak też zrobiła: posłała młot w okolice 72 metra (dokładnie 71.75), a to przełożyło się na wygraną i osiem punktów do klasyfikacji dla klubu z Lublina. Również na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy zakontraktowani na Drużynowe Mistrzostwa Polski: Karolina Młodawska (trójskok), Wiktoria Miąso (skok wzywż), Andrzej Kuch (skok w dal) i Anna Wielgosz, która pewnie zwyciężyła 800 metrów.

Cienia szans swoim rywalkom nie pozostawiła ulubienica lubelskiej publiczności, złota i srebrna medalistka olimpijska, Małgorzata Hołub-Kowalik. Była faworytką do zwycięstwa na 400 metrów i z zadania wywiązała się bez zarzutów. Reprezentantka AZS UMCS dystans pokonała w czasie 52.65 sekundy.

Kilkadziesiąt minut po tym starcie pobiegła w sztafecie mieszanej 4×400 metrów wspólnie z Alicją Wroną, Cezarym Mirosławem oraz Andrzejem Jarosem. Zielono-biali byli poza zasięgiem konkurencji. To był szczególnie wzruszający moment dla Andrzeja Jarosa, który tym startem zakończył swoją karierę zawodniczą.

Jako drugi swoje zmagania zakończył Michał Sierocki. Forma płotkarza (110 metrów) cieszy, biorąc pod uwagę kontuzje, z którymi zmagał się przez długi czas. Również drudzy byli Oskar Gołębiowski (400 metrów przez płotki) oraz Paulina Guba. Ta ostatnia konkurs pchnięcia kulą zakończyła z odległością 16.08 metra.

Na trzecich miejscach swoje zmagania ukończyli Sebastian Łukszo w pchnięciu kulą oraz Jakub Chmiel w sprincie na 100 metrów. Ten drugi poprawił swoją życiówkę, która aktualnie wynosi 10.79 sekundy.

Skład AZS UMCS Lublin: Wiktoria Drozd, Jan Usarek, Jan Mielniczuk, Paulina Guba, Karolina Młodawska, Oskar Gołębiowski, Anna Wielgosz, Michał Kitliński, Małgorzata Hołub-Kowalik, Cezary Mirosław, Malwina Kopron, Sebastian Łukszo, Kamil Oleszek, Wiktoria Miąso, Izabela Paszkiewicz, Andrzej Kuch, Alicja Wrona, Jakub Chmiel, Natalia Pietruczuk, Michał Sierocki i Andrzej Jaros.