Viral ART Festival SUPERINFEKCJA W INTERSZTUCE! (do 05.10.2020)

Viral ART Festival jest ogólnopolskim festiwalem sztuki eksperymentalnej i awangardowej.

Chcesz się znaleźć w intermedialnej przestrzeni skrytego buntownika?
Nie wiesz jak się przebić ze swoim eksperymentem artystycznym?
Jesteś gotowy na małą rywalizację w sztuce?

Viral ART Festival infekuje konkursem, który może obnażyć Twoje buntownicze oblicze.Zobacz, jak bardzo możesz się otworzyć, przeczytaj i zastanów się, czy jesteś na to gotowy, bo my na Ciebie jesteśmy ! Zgłoś się i weź udział w wystawie intermedialnej.

ZARAŻAMY MŁODĄ SZTUKĄ !


Założeniem Konkursu Open Call / Viral ART Festival 2020, zwanego dalej Konkursem jest prezentacja realizacji działań artystycznych w formie wystawy, która odbędzie się w terminie 20.11-22.11.2020 w Akademickim Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka w Lublinie.
Festiwal ma na celu integrację działań, będących swego rodzaju buntem przeciwko skanonizowanym formom sztuki, a także sztuce komercyjnej. Kreacja i eksperyment to typowe potrzeby młodych ludzi, którzy poszukują nowych form i ekspresji w sztuce. Jednym z głównych założeń jest prezentacja możliwie szerokiego spektrum aktywności w obszarze kultury studenckiej oraz sztuki interdyscyplinarnej tworzonej przez młodych adeptów sztuki.

Prace mają być eksperymentem podejmującym tematykę fizyczności i/lub mentalności człowieka. Do konkursu można zgłaszać prace/projekty wykonane we wszystkich mediach i obszarach sztuki, np. działanie multimedialne, wykorzystujące nowe technologie, sztuki cyfrowe, video, animacja, obiekt, instalacja, rysunek, malarstwo czy rzeźba etc.


Data zgłoszeń: 5 października 2020
Dla kogo: studentów i absolwentów dwóch ostatnich lat uczelni polskich (obrona w 2018 lub 2019 roku)
Zgłoszenia kierujcie na adres: viralartfestival@ack.lublin.pl

Wystawa: 20-22 listopada 2020
Miejsce: Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka w Lublinie

Do uczestnictwa w wystawie zakwalifikowanych zostanie dziesięć prac wyłonionych przez jury, powołane przez Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka, w którym znajdą się specjaliści reprezentujący różnorodne dziedziny sztuki. Organizator zastrzega sobie prawo zakwalifikowania większej ilości prac do wystawy.

Finałowa trójka artystów zostanie wyróżniona finansowymi nagrodami o wartości (brutto):
I miejsce – 2000 zł
II miejsce – 1000 zł
III miejsce – 500 zł


Kuratorzy festiwalu: Magdalena Markiewicz, Maciej Lachowicz
Komisarz projektu: Izabela Pastuszko


Szczegółowy regulamin konkursu i karty zgłoszeń do pobrania na stronie: https://www.umcs.pl/pl/viral-art-festival,19042.htm

    Konkursy sztuki - weź udział!

    Autor
    Renata Gogol
    Data dodania
    3 marca 2020