KONKURS „PANDEMIA. Sztuka w czasach zarazy”

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych twórców do udziału w konkursie

„PANDEMIA. Sztuka w czasach zarazy”.

Prace zakwalifikowane do konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie „PANDEMIA”w galerii internetowej. Wystawie towarzyszyć będzie będzie e-katalog – publikacja prezentująca wyróżnione i nagrodzone prace konkursowe. Zostanie przyznane GRAND PRIX w wysokości 600 zł.

DEADLINE : 31.08.2020

KARTA ZGŁOSZENIA PDF

KARTA ZGŁOSZENIA DOC

REGULAMIN KONKURSU

Zgłoszenia prosimy przesyłać na e-mail : pandemia.konkurs@gmail.com

 

Wydarzenie skierowane jest do twórców profesjonalnych zajmujących się sztuką wizualną. Twórcom realizacji o najwyższych walorach artystycznych zostaną przyznane nagrody. Jury wyróżni najciekawsze realizacje, które zostaną wybrane do e-katalogu. Zadaniem artystów będzie odniesienie się do tematu przewodniego – pandemii wirusa. Jako organizatorzy konkursu jesteśmy otwarci na szeroką interpretację tematu. Prace mogą odwoływać się do tematu pandemii zarówno w sposób dosłowny jak i metaforyczny, realistyczny lub abstrakcyjny. Warunkiem uczestnictwa będzie zgłoszenie od 1 do 3 prac konkursowych zrealizowanych w 2020 roku. Głównym celem wydarzenia PANDEMIA. Sztuka w czasach zarazy jest umożliwienie artystom wypowiedzi na temat obecnej trudnej sytuacji, a także nawiązanie niewerbalnego dialogu artystów z całej Polski.

 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Pinata zajmująca się upowszechnianiem sztuki współczesnej.

Projekt realizowany jest w ramach programu „Kultura w Sieci” finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerem zadania jest Gmina Miasta Toruń.

 

    Konkursy sztuki - weź udział!

    Autor
    Renata Gogol
    Data dodania
    17 czerwca 2020