Konkurs na projekt szklanego wazonu - SZKŁO W FORMIE (do 23.11.2018)

Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Kraków ma przyjemność włączenia się w ten interesujący projekt. Wszystkim zainteresowanym szkłem oferujemy możliwość wzięcia udziału w warsztatach szklarskich i projektowych.

W listopadzie tego roku Kraków na dwa tygodnie stanie się stolicą designu. Wykłady, warsztaty, wystawy, konferencje, debaty, prezentacje dizajnerskie, panele dyskusyjne, pokazy filmowe, spacery, targi i konkursy – to wszystko odbędzie się w dniach od 16 listopada do 2 grudnia w ramach projektu „Sztuka do rzeczy. Design w Krakowie”.

Dla studentów kierunków artystycznych i projektowych mamy zaś niezwykle ciekawą propozycję – udział w konkursie na zaprojektowanie szklanego wazonu. Konkurs „Szkło w formie” przeznaczony jest dla wszystkich studentów, którzy chcieliby spróbować zmierzyć się ze szklaną materią.

Na co dzień młodzi projektanci mają duże problemy z realizacją swoich wzorów, gdyż duże huty produkujące szkło nie są zainteresowane przerywaniem swojej stałej produkcji i eksperymentowaniem z projektami artystów. Ze względu na charakterystykę należącego do Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych Centrum Szkła i Ceramiki (działalność pokazowa, doświadczalna) to właśnie tu, na ulicę Lipową na krakowskim Zabłociu zgłaszają się studenci z prośbą o możliwość realizacji swoich projektów. Jeśli realizacja pod względem technologicznym jest możliwa, projekt wykonujemy, pozostają jednak koszty wykonania pracy, a te są niemałe. Konkurs „Szkło w formie” będzie więc okazją do zaprezentowania nowych, ciekawych pomysłów młodych projektantów, a ponadto umożliwi realizację najlepszego z projektów. Zwycięski projekt zostanie wykonany pod nadzorem Projektanta w Centrum Szkła i Ceramiki jako seria limitowana w ilości 30 sztuk. 3 sztuki otrzyma Autor projektu jako sztuki autorskie. Pozostałe szkła zostaną odpowiednio wyeksponowane, opisane nazwiskiem Autora i wystawione do sprzedaży w Galerii Lipowa 3 (Autor otrzyma prowizję od każdej sprzedanej sztuki).

HARMONOGRAM KONKURSU

05.10.2018 – ogłoszenie informacji o konkursie na stronie www.lipowa3.pl oraz w mediach społecznościowych Centrum Szkła i Ceramiki.

do 23.11.2018, godz. 23.59:59 - składanie projektów poprzez adres email: konkurs@lipowa3.pl.

24.11.-29.11.2018 – ocena prac, dyskwalifikacja prac niezgodnych z Regulaminem, ocena prac przez zespół hutników i konsultantów, wyłonienie zwycięskiego projektu.

30.11.2018 – ogłoszenie wyników konkursu na stronie www.lipowa3.pl oraz w mediach społecznościowych Centrum Szkła i Ceramiki. Osobie nagrodzonej werdykt zostanie przekazany na adres poczty elektronicznej podany w zgłoszeniu projektu.

grudzień 2018 – realizacja zwycięskiego projektu.

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu (regulamin, kartę uczestnika, wskazówki dla studentów dotyczące technicznych możliwości Centrum Szkła i Ceramiki) znajdziecie Państwo tutaj .

    Konkursy sztuki - weź udział!

    Autor
    Renata Gogol
    Data dodania
    15 października 2018