Konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2020 (do 15.12.2020)

Przedmiotem Konkursu jest projekt ilustrowanej książki dla dzieci w języku polskim lub angielskim. Praca konkursowa powinna zawierać scenorys (storyboard) lub scenariusz (konspekt) całej książki, streszczenie w języku polskim i angielskim (w wypadku tekstów napisanych po angielsku – tylko w języku angielskim) oraz 3 gotowe rozkładówki.

W Konkursie są przewidziane 3 kategorie nagród:
1.    Nagroda główna w wysokości 2500 euro oraz dwa wyróżnienia honorowe, przyznawane przez jury międzynarodowe.
2.    Nagroda w postaci wydania książki, przyznawana przez jury Wydawnictwa Dwie Siostry.
3.    Udział najlepszych nadesłanych projektów w wystawie pokonkursowej.
Do jury międzynarodowego zaprosiliśmy sławy ze świata książki: Juttę Bauer, Joannę Olech, Romanę Romanyszyn i Piotra Sochę.
W drugiej połowie maja 2021 odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej, a zaraz po nim zaprosimy autorów nagrodzonych i wyróżnionych w tej edycji prac na warsztaty masterclass, które poprowadzą jurorzy czwartej edycji konkursu!

Projekty można nadsyłać, wyłącznie w formie cyfrowej, do 15 grudnia 2020.

Po raz kolejny konkurs został doceniony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i dofinansowany ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury!

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu znajdują się w załącznikach oraz na stronie: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/jasnowidze_2020/.

Zapraszamy też do dołączenia do wydarzenia na Facebooku i jego udostępniania: https://www.facebook.com/events/205477757546147/.

    Konkursy sztuki - weź udział!

    Autor
    Renata Gogol
    Data dodania
    15 września 2020