FOTOFESTIWAL OPEN CALL 2021 (do 20.12.2020)

Fotofestiwal - Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi ogłasza nabór projektów w ramach Fotofestiwal Open Call 2021! Prace można przesyłać do 20 grudnia 2020. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych.

Weź udział w Fotofestiwal Open Call 2021 i dołącz do grona artystek i artystów 20tej (!) edycji Fotofestiwalu!

Jeśli Twój projekt zostanie wybrany do finałowej szóstki, Fotofestiwal zaproponuje Ci: 

→ wystawę podczas Fotofestiwalu 2021 (ponad 20.000 widzów);

→ budżet na produkcję (i pełne wsparcie techniczne) – 450€;

→ honorarium artystyczne – 400€;

→ zakwaterowanie na główny weekend festiwalu (3 noce);

→ zwrot kosztów podróży do 200€;

→ promocję przed, w trakcie i po zakończeniu festiwalu. 

Fotofestiwal Open Call daje możliwość zaprezentowania swojego projektu szerokiej publiczności Fotofestiwalu – Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi. Jego najbliższa, dwudziesta (!) edycja odbędzie się w czerwcu 2021 roku.

Fotofestiwal poszukuje artystów o wyjątkowych osobowościach i projektów prezentujących odważne wizje. Nabór zgłoszeń jest otwarty – bez ograniczeń tematycznych, wiekowych czy geograficznych. W Jury zasiadają specjaliści z najważniejszych na świecie mediów i instytucji fotograficznych. Spośród nadesłanych projektów zostanie wybranych sześć, które, we współpracy z kuratorami Fotofestiwalu, zostaną zaprezentowane podczas nadchodzącej edycji.

Zgłoszenia są przyjmowane poprzez platformę Picter → https://contests.picter.com/open-call-2021-fotofestiwal

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1262245910811893

Fotofestiwal powstał w 2001 roku jako jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Od tego czasu stał się jednym z najważniejszych i największych festiwali fotograficznych w Europie Środkowej, ale jego podstawowa misja nie zmieniła się. Prezentuje różne oblicza fotografii, mówi poprzez fotografię o ważnych kwestiach społecznych i artystycznych, zapoznaje publiczność z nieoczywistym pięknem i wyjątkową historią Łodzi, organizując wystawy w niesamowitych przestrzeniach poprzemysłowych miasta.     Konkursy sztuki - weź udział!

    Autor
    Renata Gogol
    Data dodania
    7 grudnia 2020