Konkurs „Zrozum, Zalicz, Zostań Matematykiem” organizowanym przez Instytut Matematyki UMCS

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Zrozum, Zalicz, Zostań Matematykiem” organizowanym przez Instytut Matematyki UMCS w Lublinie. Głównymi nagrodami są indeksy na kierunek matematyka Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie, a także nagrody rzeczowe. 

Konkurs ma nietypowa formę – składa się z pięciu etapów, które odbywać się będą w okresie od listopada do marca na Wydziale MFiI. Każdy z etapów będzie składał się z trzech części:

I. wykładu dotyczącego jednego z działów matematyki wyższej,

II. warsztatów dotyczących danego tematu,

III. sprawdzianu umiejętności uczniów dotyczących danej tematyki. 

Udział w konkursie będzie wspaniałą okazją do poznania nowych i ciekawych zagadnień matematycznych z zakresu materiału poznawanego w trakcie studiów matematycznych, a także  posmakowania studenckiego toku kształcenia i – w przypadku wygranej – zostania studentem jeszcze przed maturą. 

Pierwszy etap odbędzie się w piątek 23 listopada 2018 o godzinie 15:15 w Auli Matematyki C-156, pl. M. C.-Skłodowskiej 1 w Lublinie. Chętnych do udziału w Konkursie zapraszamy od 14 listopada do rejestracji na stronie http://zostanmatematykiem.umcs.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązuje również limit 10 uczniów z danej szkoły. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Z matematycznymi pozdrowieniami,

Organizatorzy Konkursu

e-mail: zostanmatematykiem@umcs.pl 

Instytut Matematyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie, tel.: 81 537 6120

Studenckie Koło Naukowe Matematyków „Akademia Platońska”

Dr Małgorzata Cudna, Opiekun Koła i koordynator Konkursu, e-mail: m.cudna@umcs.pl

    Aktualności

    Data dodania
    10 listopada 2018