Konkurs językowy „Faces of America” - zgłoszenia

Miło nam poinformować, że już po raz piąty Centrum Promocji UMCS wraz z Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS organizuje konkurs językowy „Faces of America”.

Konkurs dedykowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Poprzednie edycje konkursu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Każdorazowo nadsyłano kilkadziesiąt zgłoszeń. Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie mają szansę na podniesienie umiejętności językowych, a także poszerzenie wiedzy w tematyce kultury i zwyczajów Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Przedłużony termin składnia zgłoszeń upływa 1 marca 2019 r. 

Podobnie jak w latach ubiegłych Konkurs składa się z trzech etapów. Od tegorocznej edycji komisja konkursowa zdecydowała o wprowadzeniu nowej formy w I etapie. Zamiast pracy pisemnej uczniowie mają za zadanie przygotować prezentację multimedialną na temat: What should be done to make America a better place to live in the near future? Etap drugi będzie etapem pisemnym, polegającym na rozwiązaniu testu, po czym do etapu finałowego wybranych zostanie 5 najlepszych zespołów, które wezmą udział w ustnym quizie wzbogaconym o elementy multimedialne.

Poniżej przedstawiamy harmonogram V Edycji Konkursu Językowego „Faces of America”:

  • do 1 marca 2019: przesłanie prac konkursowych na adres mailowy: konkurs.umcs@umcs.pl
  • 11 marca 2019: ogłoszenie i poinformowanie o wynikach I etapu przez komisję konkursową
  • 22 marca 2019: Etap II i III

Dane kontaktowe:

W kwestiach organizacyjnych:

dr Monika Baczewska-Ciupak
m.baczewska-ciupak@poczta.umcs.lublin.pl
tel. (81) 537-28-84

W kwestiach merytorycznych:
Magdalena Stafińska:
magdalena.stafinska@umcs.pl