Informacja dotycząca szczepień przeciwko COVID-19

Szanowni Państwo,

25 stycznia br. odbyło się spotkanie Kolegium Rektorskiego z Dziekanami i Dyrektorami Instytutów UMCS, podczas którego poruszony został m.in. temat szczepień nauczycieli akademickich przeciwko COVID-19. Co zrozumiałe, po doświadczeniach trudnego pandemicznego roku wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na powrót do normalności i poczucia bezpieczeństwa. Nadzieję na to daje szczepionka przeciwko COVID-19, która w obecnej sytuacji stanowi jedyną realną możliwość ochrony własnego zdrowia i szansę na funkcjonowanie uczelni w tradycyjnej formie.

Aktualnie realizowany jest rządowy program szczepień w ramach priorytetowej „grupy 0”, do której zaliczono m.in. pracowników i studentów kierunków medycznych, w tym kierunku Fizjoterapia prowadzonego przez Wydział Zamiejscowy UMCS w Puławach. Studenci tego kierunku szczepieni są w SP ZOZ w Puławach. Procedura wsparcia procesu szczepienia ze strony UMCS polegała na sporządzeniu list studentów chętnych do szczepienia i zebraniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, następnie zostali oni zgłoszeni z uwzględnieniem formalnych zaleceń szpitala, a w momencie rozpoczęcia szczepień zostali poinformowani SMS-em o terminie i miejscu szczepienia.

Zgodnie z informacją podaną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dn. 30.12.2020 r., nauczyciele akademiccy będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 w kolejnym tzw. „pierwszym etapie” prowadzonym w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Władze Rektorskie UMCS pragną zapewnić, że gdy tylko otrzymają stosowne informacje dotyczące planowanego terminu rozpoczęcia i przebiegu szczepień nauczycieli akademickich, niezwłocznie podejmą w uzgodnieniu z kierownikami jednostek niezbędne prace zmierzające do sprawnego zorganizowania i zrealizowania procedury szczepień uprawnionych pracowników naszej Alma Mater.

Wszelkie informacje w tym zakresie będą publikowane i aktualizowane na stronie internetowej umcs.pl.

    Komunikaty

    Data dodania
    27 stycznia 2021