KOBIETA - zapraszamy na spektakl teatru ruchu!

Często zastanawiamy się nad tym, co by było gdyby? Pragniemy stanąć obok i spojrzeć na swoje życie z perspektywy innego człowieka, odpowiedzieć na pytanie: jak widzę siebie twoimi oczami? Pojawia się też kwestia na ile to my sami stoimy za naszymi wyborami, a na ile jest to przypadek? To właśnie nad tymi kwestiami wspólnie zastanowimy się już w środę w Chatce Żaka, podczas spektaklu "Kobieta".

Kiedy?
07.12.2022 godzina 19:00

Gdzie?
Mała Sala Widowiskowa Chatki Żaka

Wstęp wolny!

Idąc dalej autorki zapytają jeszcze: na ile w tym wszystkim znamy siebie i wiemy kim jesteśmy? Czy nasze ruchy są przez kogoś determinowane? Może coś lub ktoś nami steruje?

Dwie kobiety na scenie bez słów ukazujące swoje emocje. Wykorzystując ekspresję ciała podejmą one kwestie związane z koncepcją wariantywności, przypadkowości oraz podejmowanych przez nas wyborów.

Za główną inspirację spektaklu posłużyła twórczość reżysera filmowego Krzysztofa Kieślowskiego. Pojawią się w nim nawiązania do filmów „Podwójne życie Weroniki” i „Przypadek” oraz do ogólnej wizji Kieślowskiego, a także jego spojrzenia na świat i człowieka 
 
Dodajmy jeszcze, że mimo tytułowej kobiety oraz dwóch postaci żeńskich, spektakl ten jest próbą opowiedzenia uniwersalnej historii człowieka. Dlatego też niech każdy czuje się zaproszony do odszukania swojej osobistej historii.
 
Projekt realizowany jest w ramach programu "Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka".
 
Reżyseria, choreografia, wykonanie: Dagmara Winiarczyk, Paulina Borowa-Misiarz
Asysta: Klara Frąkała

    Aktualności

    Autor
    Paweł Bik
    Data dodania
    30 listopada 2022