Katedra Muzyki Jazzowej i Rozrywkowej UMCS z koncertem na lubelskiej Nocy Kultury 2022

4 czerwca 2022 r. rozpoczyna się jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Lublinie – Noc Kultury. Z tej okazji prof. Mariusz Bogdanowicz oraz studenci Katedry Jazzu i Muzyki Rozrywkowej UMCS organizują w przestrzeni Starego Miasta w Lublinie „Jazz w mieście”. Koncerty oraz jazzowe improwizacje rozbrzmiewać będą na lubelskiej „Starówce” już od godziny 19:30.

W tegorocznej edycji Nocy Kultury w Lublinie w przestrzeni Starego Miasta odbędzie się muzyczne przedsięwzięcie dla miłośników jazzu, inspirujących brzmień i synkopowego rytmu - „Jazz w mieście”. Kuratorem inicjatywy artystycznej jest dr hab. Mariusz Bogdanowicz, prof. UMCS – kierownik Katedry Muzyki Jazzowej i Rozrywkowej w Instytucie Muzyki UMCS, ceniony kontrabasista, wydawca, producent i pedagog.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć standardy jazzowe w wykonaniu studentów kierunku Jazz i Muzyka Estradowa z Wydziału Artystycznego UMCS, podziwiać warunki głosowe członków Zespołu Wokalnego kierunku Jazz i Muzyka Estradowa pod opieką Mateusza Obroślaka oraz brzmieniowe poczynania Martyny Sabak i Adama Jarzmika z zespołem, jak również „bandu” prof. Mariusza Bogdanowicza (Mariusz Bogdanowicz Band). Wydarzenie zwieńczą improwizowane występy jazzmanów.


Zachęcamy do zapoznania się z programem „Jazzu w mieście”:

Jazz w mieście | koncert

19.30–20.00 – standardy jazzowe w wykonaniu studentów Kierunku Jazz i Muzyka Estradowa WA UMCS

20.00–20.30 – Zespół Wokalny Kierunku Jazz i Muzyka Estradowa WA UMCS pod opieką Mateusza Obroślaka

20.30–21.00 – Martyna Sabak/Adam Jarzmik z zespołem

21.00–23.00 – Mariusz Bogdanowicz Band – dwie części (instrumentalna i wokalna)

23.00–00.00 – jam session

Mariusz Bogdanowicz Band: Adam Jarzmik, Michał Iwanek, Adam Wendt, Sebastian Kuchczyński, Piotr Schmidt, Mariusz Bogdanowicz, Marcelina Gawron, Michał Lewartowicz


Zapraszamy!

Więcej o wydarzeniu na stronie Nocy Kultury

Fot. Noc Kultury – organizatorzy wydarzenia

    Wszystkie aktualności