Katarzyna Krupa

Absolwentka slawistyki z 2014 roku

Slawistyka (studia licencjackie i studia magisterskie 2009-2014) + specjalność bałkanistyka, studia wschodnioeuropejskie (studia licencjackie 2011-2014)
Rekruter w firmie Promedica24 w Sofii
Pracuję dla międzynarodowej firmy w branży HR. Moja praca polega na pozyskiwaniu personelu opiekuńczego, organizowaniu kursów językowych i szkoleń z zakresu opieki osób starszych. Studia slawistyczne dały mi wiedzę o języku i kulturze bułgarskiej, a codzienny kontakt z "żywym językiem" i możliwość jego użycia, były kluczowym powodem przyjęcia oferty pracy. Każdego dnia uczę się czegoś nowego, mam na myśli nie tylko wiedzę teoretyczną, np. o systemie, w którym pracuję, ale także praktyczną, czyli między innymi praca nad kompetencjami miękkimi. Oprócz tego, spotkania z ludźmi i posłuchanie ich ciekawych historii jest niesamowicie fascynujące.
Ze studiów najmilej wspominam atmosferę, którą tworzyła kadra bułgarystyczna. Niesamowicie mili i uprzejmi ludzie, na których zawsze można było liczyć. W większości – ludzie z pasją. Oczywiście muszę wspomnieć też o licznych wyjazdach do Bułgarii, np. z programu Erasmus (studia i praktyki studenckie) lub praktykę studencką w Instytucie Polskim w Sofii, które niewątpliwie poszerzyły moją wiedzę nie tylko o Bułgarii, ale o całych Bałkanach, dodały pewności siebie w kontaktach językowych w języku bułgarskim, którym codziennie posługuję się w pracy zawodowej.
Z całego serca polecam studia bałkanistyczne, ponieważ pozwalają zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz dają możliwości rozwoju zawodowego, jak w moim przypadku.

 

    Aktualności

    Data dodania
    15 marca 2017