Zapisy na warsztaty Tai Chi (IX sezon AWU)

  • Grupa docelowa
    Studenci, pracownicy, absolwenci, chętni
  • Organizator
    Artystyczne Warsztaty Umiejętności
  • Miejsce
    ACK UMCS "Chatka Żaka"

Od października rusza IX sezon Artystycznych Warsztatów Umiejętności. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą.

Tai Chi Quan jest w chwili obecnej szeroko znanym na całym świecie systemem fizycznych ćwiczeń, pierwotnie stworzonym w Chinach jako styl walki oraz system nauki poruszania się i profilaktyki zdrowotnej. Wskazuje się na zapobieganie osteoporozie, poprawę postawy i redukcji zwyrodnień kręgosłupa, wzmocnienie siły i elastyczności mięśni, wzrost świadomości ciała i lepszą koordynację ruchową. Poprawia się ruchomość i elastyczność stawów i tkanki łącznej, a poprzez to, że ruch jest spokojny i rozluźniony, poprawia się także koncentracja i umiejętność relaksacji. Tai Chi prowadzi do poprawy funkcjonowania układu krążenia, zmniejszając ciśnienie krwi (nadciśnienie), przeciwdziała arteriosklerozie, wzmacnia system immunologiczny. Osiąga się rezultaty redukcji stresu, bólu i napięć.

Na zajęciach wymagane jest luźne i wygodne ubranie, a także miękkie obuwie (trampki, tenisówki). Zajęcia prowadzone są w formule otwartej. Niezależnie od poziomu zaawansowania czy możliwości zapamiętana ustalonych układów ruchów, ważne jest samo wykonywanie ćwiczeń, których podstawowe zasady są takie same przez wszystkie zajęcia. Osoby początkujące naśladują ruchy prowadzącego oraz tych którzy już formę pamiętają, z tego powodu korzystne jest kiedy cała grupa ćwiczy wspólnie, bez podziałów na stopnie zaawansowania.

Grupa najczęściej liczy od kilku do kilkunastu osób (5-25), dolna granica wieku to najczęściej osoby studiujące, zajęcia trwają około 1,5 godziny, jeden raz w tygodniu.

Prowadzenie - Piotr Gęborys, tel. 603-120-864, email: piotr@nento.pl
(25 lat praktyki Tai Chi oraz Qi Kung a także dietetyki według tradycyjnej medycyny chińskiej)

Koszt udziału w warsztatach to 100zł za miesiąc od osoby.

Zapisy odbędą się 13 października (piątek) o godz. 18:30 w sala 22 (II piętro) ACK UMCS "Chatka Żaka".

Kontakt/informacje: 
Agnieszka Kołczewska
email: agnieszka.kolczewska@poczta.umcs.lublin.pl
tel. 81 533 32 01, wewnętrzny 121