XVI SOFT „Kontestacje”

31 marca 2019 r. zapraszamy na czwarty dzień XVI Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Kontestacje”.

Program

18:00 – „Rumuni” Teatr Martwej Wyobraźni | MSW

„Rumuni” Teatr Martwej Wyobraźni
reżyseria: Dominik Setlak, Julita Golińska

Spektakl jest próbą odczytania dramatu Doroty Masłowskiej „Dwoje Biednych Rumunów Mówiących po Polsku” za pomocą teorii gombrowiczowskiej gęby. Tragikomedia społeczeństwa polskiego nie szczędząc tanich żartów i wulgaryzmów na pierwszym planie śmieszy i bawi, jednak w głębszym rozumowaniu odnosi się do problemów: nietolerancji, podziałów społecznych, pychy czy biedy.


19:00 – „Hej, Ty” Teatr Krzyk | 08

„Hej, Ty” Teatr Krzyk
reżyseria: Marek Kościółek, Anna Giniewska

Autorski spektakl Teatru Krzyk zrealizowany z dwiema młodymi kobietami: Aleksandrą Czubińską (uczennica) oraz Nikolą Palej (studentka). To impresja teatralna o tym, co zostaje, kiedy świat wiruje i pędzi obok, a my wkraczamy w dorosłość. Jak zapytać siebie o siebie w świecie? Ze swoim bagażem otoczenia, rodziny i marzeń, które pojawiają się w toku naszych wspólnych inicjacji ze światem. A często bywa tak, że mamy tylko siebie. Może wystarczy?

20:00 – Show muzyczno-cyrkowe duetu Jemioła&Szwed, Łukasz Jemioła, Jakub Szwed | MSW

Łukasz Jemioła (współczesny bard, specjalizujący się w piosenkach retro) oraz Jakub Szwed (artysta, reżyser cyrku współczesnego) postanowili połączyć siły i wspólnie stworzyć kawiarniane show oparte na improwizacji słowno-muzycznej, kuglarstwie, iluzji optycznej i dużej dawce humoru. Połączenie dwóch artystycznych światów - autorskiej piosenki poetyckiej oraz sztukmistrzowskiej oprawy - zaspokoi zarówno melomanów spragnionych spotkania z piosenką, jak i fanów szeroko pojmowanego kuglarstwa.

21:45 – Kontestacyjne Konwersacje | BF

Na zakończenie każdego dnia festiwalu odbywają się Kontestacyjne Konwersacje, podczas których widzowie wraz z artystami wymieniają poglądy na temat zaprezentowanych spektakli, a także dyskutują o teatrze studenckim i sztuce zaangażowanej.

BF – Białe Foyer
MSW – Mała Sala Widowiskowa

Wstęp wolny


Dołącz do wydarzenia na Facebooku