Seans filmu „Sława”

  • Grupa docelowa
    Bez ograniczeń
  • Organizator
    Kino Studyjne ACK „Chatka Żaka”
  • Miejsce
    ACK UMCS „Chatka Żaka”

Zapraszamy na 18. Replikę Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Już 11 grudnia (poniedziałek) o godzinie 19.30 odbędzie się seans filmu „Sława” w reżyserii Kristiny Grozewej.

Opis fabuły:
Surrealistyczna opowieść, którą charakteryzuje mentalno-psychologiczny absurd oraz atmosfera grozy. Canko jest odludkiem, szarym pracownikiem kolei, którego życie jest pasmem przytłaczającej monotonii i marazmu. Pewnego dnia znajduje na torach niebagatelną sumę pieniędzy, którą uczciwie postanawia oddać na policyjny komisariat. Nie przeczuwa jednak, że tym samym stanie się ofiarą korupcyjnej intrygi, za którą stoi młoda, bezwzględna i pozbawiona skrupułów pracownica rządowa o imieniu Julia.

Film zostanie zaprezentowany w ramach 18. Letniej Akademii Filmowej – Kino studyjne „Chatka Żaka”, czyli przeglądu wybranych pozycji z programu 18. Repliki Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Na replikę złożą się filmy wybrane spośród następujących, prezentowanych w Zwierzyńcu cykli: Nie tylko Dolan (kino kanadyjskie z Quebeku), Nowa fala pod Alpami (odkrywanie kinematografii szwajcarskiej), Jak hartował się terror (o krwawej stronie rewolucji październikowej) oraz Cinema Ukraina (filmowe niespodzianki zza wschodniej granicy).

Cena karnetu na wszystkie filmy wynosi 40 złotych. Bilety pojedyncze ulgowe w cenie 10 złotych, normalne 12 złotych.

Sprzedaż rusza 17 listopada (piatek) w godzinach od 15.00 do 18.00. Bilety będzie można kupić również 30 minut przed seansem w kasie kina ACK UMCS "Chatka Żaka".