Seans filmu „Moja babcia Fanny Kapłan”

  • Grupa docelowa
    Bez ograniczeń
  • Organizator
    Kino Studyjne ACK „Chatka Żaka”
  • Miejsce
    ACK UMCS „Chatka Żaka”

Zapraszamy na 18. Replikę Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Już 15 grudnia (piątek) o godzinie 19.30 odbędzie się seans filmu „Moja babcia Funny Kapłan” w reżyserii Oleny Diemjanienko.

Opis fabuły:
Fani Kapłan, anarchistka i terrorystka, w 1918 r. dokonała zamachu na Lenina. Z akt jej sprawy zniknęła część stron, które były zapisem związku Fani z... bratem Lenina, Dymitrem. Film próbuje zrekonstruować ten okres jej życia, w którym afekt do Dymitra dzieliła z uczuciem do odeskiego bandyty, a później bolszewika - Wiktora.

Film zostanie zaprezentowany w ramach 18. Letniej Akademii Filmowej – Kino studyjne „Chatka Żaka”, czyli przeglądu wybranych pozycji z programu 18. Repliki Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Na replikę złożą się filmy wybrane spośród następujących, prezentowanych w Zwierzyńcu cykli: Nie tylko Dolan (kino kanadyjskie z Quebeku), Nowa fala pod Alpami (odkrywanie kinematografii szwajcarskiej), Jak hartował się terror (o krwawej stronie rewolucji październikowej) oraz Cinema Ukraina (filmowe niespodzianki zza wschodniej granicy).

Cena karnetu na wszystkie filmy wynosi 40 złotych. Bilety pojedyncze ulgowe w cenie 10 złotych, normalne 12 złotych.

Sprzedaż rusza 17 listopada (piatek) w godzinach od 15.00 do 18.00. Bilety będzie można kupić również 30 minut przed seansem w kasie kina ACK UMCS "Chatka Żaka".