Razem malujemy pisanki!

  • Organizator
    ACK UMCS Chatka Żaka
  • Miejsce
    ACK UMCS Chatka Żaka: Białe Foyer

Tradycyjnie przed Świętami Wielkanocnymi zapraszamy na wspólne malowanie pisanek, które odbędzie się w Chatce Żaka 16 kwietnia 2019 r. w godz. 16:00-19:00.

Jajko ma szczególne znaczenie w wielu różnych kulturach. Malowane jajko – pisanka – tradycyjnie traktowana była jako symbol urodzaju, płodności, miała także posiadać magiczną moc talizmanu.

W zależności od regionu istnieje wiele tradycyjnych sposobów wielkanocnego zdobienia jaj. Jajka mogą być wydrapywane, wyklejane kolorowym papierem, barwionym sitowiem, wytrawiane octem. Na Lubelszczyźnie najczęściej stosowana jest technika batikowa, polegająca na "pisaniu" wzoru na powierzchni jajka za pomocą roztopionego wosku. Następnie jajko barwi się w przygotowanym barwniku – od najjaśniejszego do najciemniejszego.

Podczas wspólnego malowania jajek w Chatce Żaka poznamy różne techniki ich zdobienia. Zapewniamy materiały: pisaki, wosk, barwniki. Można zabrać ze sobą własne jajka (najlepiej białe). Warto także wziąć strój, którego nie żal poplamić.

Wspólna zabawa będzie przednia, a w czasie Świąt Wasze stoły ozdobi własnoręcznie wykonana, niepowtarzalna pisanka!

Wstęp wolny


Dołącz do wydarzenia na Facebooku