PsychoKino: "Dzieciństwo wodza"

  • Organizator
    ACK UMCS Chatka Żaka, Wydział Filozofii i Socjologii UMCS, Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych UMCS
  • Miejsce
    ACK UMCS Chatka Żaka: Mała Sala Widowiskowa

Zapraszamy na seans filmu "Dzieciństwo wodza" w ramach cyklu PsychoKino. Wydarzenie odbędzie się 15 stycznia 2019 r. o godzinie 16:30 w Małej Sali Widowiskowej Chatki Żaka.

PsychoKino to cykl spotkań filmowych organizowanych przez Wydział Filozofii i Socjologii UMCS oraz Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych UMCS dla społeczności akademickiej i Lublina. Dzięki uprzejmości twórców styczniowe wydarzenie ma zaszczyt zorganizować Koło Naukowe Psychologów Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS. Po projekcji zostanie przeprowadzona dyskusja ekspertów na temat kwestii związanych ze zdrowiem psychicznym, relacjami i samopoznaniem.

W trakcie trzeciego w tym roku akademickim seansu PsychoKina zaprezentowany zostanie film "Dzieciństwo wodza" Brady'ego Corbeta (2015).

Główny bohater, Prescott, jest zaniedbanym przez rodziców chłopcem; matka to sfrustrowana kosmopolitka, zaś ojciec pracuje nad Traktatem Wersalskim, co skutkuje jego stałą nieobecnością w domu. Osamotnionemu dziecku, któremu uwagę poświęca jedynie guwernantka, ponadprzeciętnie wysokie IQ podszeptuje coraz bardziej ekstremistyczne oraz radykalne formy buntu. Tak rodzi się tytułowy dyktator.

Zaproszeni paneliści:

  • dr n. med. Małgorzata Janowska, I Klinika Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji 
  • dr Paulina Banaszkiewicz, Zakład Psychologii Emocji i Poznania
  • dr hab. Paweł Bytniewski, Zakład Antropologii Kultury i Filozofii Społecznej
  • dr hab. Urszula Kusio, Wydział Filozofii i Socjologii, Zakład Socjologii Kultury i Wychowania

Prowadzenie: Studenci Koła Naukowego Psychologów UMCS

Wstęp wolny


Dołącz do wydarzenia na Facebooku