Nabór na warsztaty bębniarskie

  • Grupa docelowa
    Osoby powyżej 12 lat
  • Organizator
    ACK UMCS Chatka Żaka
  • Miejsce
    ACK UMCS Chatka Żaka: s. 016

Ogłaszamy nabór na warsztaty bębniarskie w ramach Artystycznych Warsztatów Umiejętności.

Podczas warsztatów nauczymy się profesjonalnej gry na bębnach typu conga, djembe, bongosy, darabuka; poznamy techniki uderzeń, a także wiele ciekawych rytmów (głównie afrykańskich, azjatyckich i kubańskich) oraz obrzędowych śpiewów afrykańskich. Dzięki zajęciom nauczymy się pracować w grupie, będziemy odkrywać i rozwijać swoje talenty. Gra na bębnie - jako jedna z form muzykoterapii - pozwoli nam również wywołać wiele pozytywnych emocji i poprawić samopoczucie.

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na koncercie z cyklu "Powachluj na scenie" w semestrze letnim lub na Festiwalu Artystycznych Warsztatów Umiejętności, odbywającym się w listopadzie każdego roku. Dotychczas w wyniku warsztatów powstał m.in. zespół Młode Djembe (2007 r.) oraz grupa najnowszych adeptów sztuki perkusyjnej Wabazaa.

Warsztaty skierowane są do osób powyżej 12. roku życia - studentów oraz wszystkich, którzy pragną poznać tajniki gry na pierwszym instrumencie świata. Mile widziani również seniorzy!

Ilość miejsc ograniczona do 10 osób.

Kurs trwa 10 godzin, lekcje odbywają się raz w tygodniu i trwają godzinę.
Organizator udostępnia profesjonalne instrumenty.

Termin: wtorki w godzinach popołudniowych i wieczornych

Miejsce: sala 016 (Inkubator Medialno-Artystyczny Chatki Żaka, ul. Radziszewskiego 16)

Cena: 20 zł/1 h

Prowadzenie: Agnieszka Kołczewska - muzyk, perkusjonistka z wieloletnim doświadczeniem scenicznym i pedagogicznym (warsztaty prowadzi od 1996 r.), www.agabum.pl

Zapisy na warsztaty prowadzone będą 8 października 2018 r. o godzinie 18:00 w sali 016 (Inkubator Medialno-Artystyczny Chatki Żaka). Spotkanie przy portierni.


Dołącz do wydarzenia na Facebooku