Lubelski Festiwal Filmowy 2018: Pomysł na film – teoria a praktyka

  • Miejsce
    ACK UMCS Chatka Żaka: Mała Sala Widowiskowa

8 listopada 2018 r. o godzinie 17:00 zapraszamy do Chatki Żaka na masterclass z Michałem J. Zabłockim: "Pomysł na film – teoria a praktyka".

Przygotowanie filmu może zająć nawet kilka lat, ale nie da się przewidzieć wszystkich wydarzeń, które wpłyną na ostateczny kształt dzieła. O tym właśnie opowie Michał J. Zabłocki, który podzieli się swoimi bogatym doświadczeniem i udzieli praktycznych porad, jak unikać błędów i radzić sobie w niespodziewanych sytuacjach. Będzie to niepowtarzalna możliwość wzbogacenia swojej wiedzy zarówno dla studentów kierunków artystycznych, jak i pasjonatów kina.

Michał J. Zabłocki - filmowiec pracujący w wielu specjalnościach związanych z kinematografią, od 1972 r. jako kierownik produkcji i producent wykonawczy kilkudziesięciu filmów fabularnych, operator, scenarzysta, muzyk, publicysta. Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej i Akademii Leona Koźmińskiego. Autor 7 wydań branżowych leksykonów adresowych "Produkcja filmowa w Polsce"; współautor "Angielsko-polskiego słownika terminów filmowych"; autor książki „Organizacja produkcji filmu fabularnego w Polsce” i stałych felietonów w kwartalniku "FilmPRO".


Wstęp wolny

Lubelski Festiwal Filmowy w Chatce Żaka

Sprawdź pełny program Festiwalu

Dołącz do wydarzenia na Facebooku