7. Festiwal Wschody: Dorota "Sowa" Kuziela i T/Aboret

  • Grupa docelowa
    Bez ograniczeń
  • Organizator
    Fundacja Się Tworzy, ACK UMCS Chatka Żaka
  • Miejsce
    ACK UMCS Chatka Żaka: Mała Sala Widowiskowa

Zapraszamy na koncert Doroty "Sowy" Kuzieli i zespołu T/Aboret, który odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. o godzinie 19:00 w Małej Sali Widowiskowej ACK UMCS "Chatka Żaka".

Dorota Sowa Kuziela osiągnęła rzadką umiejętność akompaniowania sobie na skrzypcach. Zjawiskowym wykonaniem utworu “Taki pejzaż” Zygmunta Koniecznego została jednogłośnie okrzyknięta najlepszą Wschodowiczką 6. edycji. Zgodnie z tradycją - tym razem wystąpi z dłuższym recitalem.

Sowa łączy folk, poezję śpiewaną i muzykę klasyczną. Potężny wokal, skrzypcowe szmery, a kiedy indziej mocne gitarowe riffy sprawiają, że jej występy są niecodzienne i poruszające. Interpretuje klasykę, ale też sama pisze świetne teksty i komponuje do nich muzykę.

Cztery osoby, trzynaście instrumentów, jedna opowieść, czyli T/Aboret. Artyści wywodzą się z różnych muzycznych światów. Wyrażają siebie w ethno jazzowych kompozycjach, improwizacjach i rytmicznych wariacjach.

Odnajdziemy tutaj polskie ludowe źródła, choć opowieść snuta jest językiem współczesnym i miejskim.  “Muzyka pachnąca drewnem”, jak sami opisują swoją twórczość.

Natalia Czekała, członkini zespołu, otrzymała wyróżnienie podczas 4. Festiwalu Wschody.