Hakuna Matata na UMCS

Od listopada 2019 r. do stycznia 2020 r. w przestrzeni co-workingowej Stołówki studenckiej „Trójki” odbędą się cykliczne spotkania pn. „Hakuna Matata”.

Program „Hakuna Matata” został opracowany przez Centrum Promocji UMCS i zagranicznych studentów Uczelni, a jego ideą jest stworzenie wspólnej platformy, w ramach której żacy będą mogli integrować się oraz poznawać inne kultury i tradycje. Poprzez udział w programie członkowie środowiska akademickiego Lublina będą mieli także możliwość przyswojenia nowych umiejętności interpersonalnych czy językowych. Podczas tematycznych spotkań studenci będą posługiwać się językiem angielskim, co – dzięki nieformalnej i przyjaznej atmosferze – pozwoli im przełamać bariery komunikacyjne oraz oswoić się z konwersacją w języku obcym.

Projekt „Hakuna Matata” oznacza dołączenie do wielokulturowej społeczności, w której studenci z całego świata będą dzielić się swoim doświadczeniami. Nie zabraknie narodowych potraw, prezentacji talentów i innych atrakcji. Inicjatywa ma także na celu szeroko rozumianą integrację przebiegającą w atmosferze wzajemnego zrozumienia, uśmiechu i przyjaźni, stąd nazwa: w języku suahili „Hakuna Matata” oznacza bowiem „nie martw się, bądź szczęśliwy”!

Zapraszamy serdecznie do nowych przestrzeni Stołówki studenckiej „Trójki” przy ul. Langiewicza 16. Szóste spotkanie z zaplanowanego cyklu odbędzie się 23 stycznia 2020 r. w godz. 19.00-20.30. Wstęp wolny.

Harmonogram spotkań

  • 23.01.2020 r. – godz. 19.00-20.30 – Talent Night (Wieczór talentów)
    Dzień, w którym studenci pokażą swoje rozmaite talenty – śpiew, taniec, rysunek itd. Uczestnicy wezmą także udział w konkursie z nagrodami. Spotkanie ma na celu zachęcenie ich do odkrywania i rozwijania swoich potencjałów.
  • 30.01.2020 r. – godz. 19.00-20.30 – Fashion Show/Music Show
    Ostatnie spotkanie podsumowujące cały projekt. Będzie miało charakter uroczystej gali, podczas której zostaną rozdane gadżety dla najaktywniejszych uczestników.
    Data dodania
    28 listopada 2019