Pokazy i wykłady naukowe w ramach XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki

Zapraszamy na pokazy i wykłady naukowe, które odbędą się w dniach 16-20 września 2019 roku na terenie uczelni Lublina,  Instytutów PAN, pozostałych uczelni regionu oraz w instytucjach kulturalnych i społecznych. Głównym organizatorem tegorocznej edycji LFN jest Politechnika Lubelska, wspierana przez Miasto Lublin i pozostałe uczelnie Lublina: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Przyrodniczy.

W ramach XVI edycji Festiwalu Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej przygotował 301 projektów (wykładów naukowych, pokazów, warsztatów), które będą realizowane na 12 wydziałach uczelni oraz w 10 jednostkach uczelnianych. 

Spis wszystkich projektów festiwalowych dostępny jest na stronie:

Wykłady odbędą się w aulach uniwersyteckich, a pokazy w laboratoriach, gdzie uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia doświadczeń z wykorzystaniem najnowocześniejszej aparatury naukowej.

Głównym adresatem jest młodzież szkół wszystkich szczebli i typów. Celem pokazów jest pokazanie młodzieży możliwości współczesnej nauki tak, aby pomóc w zrozumieniu różnorodnych zagadnień oraz rozbudzenie zainteresowania, a może nawet fascynacji nauką.

 

    Data dodania
    18 lipca 2019