Konkurs Językowy „Faces of America” - zakończenie przesłania prac (01.03.)

  • Organizator
    Centrum Promocji UMCS oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS

Już po raz piąty Centrum Promocji UMCS wraz z Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS organizuje konkurs językowy „Faces of America”.

Poniżej przedstawiamy harmonogram V Edycji Konkursu Językowego „Faces of America”:
- do 1 marca 2019: przesłanie prac konkursowych na adres mailowy: konkurs.umcs@umcs.pl
- 11 marca 2019: ogłoszenie i poinformowanie o wynikach I etapu przez komisję konkursową
- 22 marca 2019: Etap II i III

Konkurs dedykowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Poprzednie edycje konkursu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Każdorazowo zgłoszenia nadsyłało kilkadziesiąt zgłoszeń. Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie mają szansę na podniesienie umiejętności językowych, a także poszerzyć wiedzę w tematyce kultury i zwyczajów Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Podobnie jak w latach ubiegłych składa się z trzech etapów. Od tegorocznej edycji komisja konkursowa zdecydowała o wprowadzeniu nowej formy w I etapie konkursu. Zamiast pracy pisemnej uczniowie mają za zadanie przygotować prezentację multimedialną na temat:  What should be done to make America a better place to live in the near future? Etap drugi  będzie etapem pisemnym, polegającym na rozwiązaniu testu, po czym do etapu finałowego wybranych zostanie 5 najlepszych zespołów, które wezmą udział w ustnym quizie wzbogaconym o elementy multimedialne.

Więcej informacji znajduje się na >> stronie Konkursu <<

 

    Data dodania
    16 stycznia 2019