Drzwi Otwarte UMCS 2020

  • Grupa docelowa
    Kandydaci na studia I stopnia oraz jednolite magisterskie

6 marca 2020 r. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie po raz kolejny otworzy swoje mury dla przyszłych żaków. Tego dnia odbędą się Drzwi Otwarte UMCS - największe wydarzenie skierowane do kandydatów na studia. Na Wydziale Ekonomicznym UMCS (budynek Rektoratu, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5 w Lublinie) oraz na poszczególnych wydziałach uczelni oraz w jednostkach ogólnouczelnianych uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w ciekawych wykładach, warsztatach oraz pokazach.

Podczas Drzwi Otwartych UMCS przybliżymy ofertę edukacyjną uczelni oraz zapoznamy maturzystów z przebiegiem procesu rekrutacyjnego i wymaganiami stawianymi przed kandydatami na studia. Jak co roku przygotowaliśmy program pełen atrakcji, który pomoże uczniom w najlepszym wyborze ścieżki kształcenia i kariery. Młodzi ludzie zobaczą także, co ciekawego dzieje się poza salą wykładową i w jaki sposób mogą realizować swoje pasje na UMCS. Na każdego odwiedzającego nasz Uniwersytet czeka dużo uśmiechu, pozytywnej energii i świetna atmosfera!

Drzwi Otwarte będą niepowtarzalną okazją, aby zobaczyć, jak studiuje się na UMCS i dlaczego warto stać się częścią naszej społeczności akademickiej. Podczas wydarzenia będzie można uzyskać informacje „z pierwszej ręki”, spotkać się ze studentami zaangażowanymi w działalność różnorodnych organizacji. Swoją radą będą służyć doradcy zawodowi, a egzaminatorzy z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie omówią moduły matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Przedstawimy pełną ofertę kierunków, opowiemy o przebiegu rekrutacji oraz pomożemy wybrać najlepszą ścieżkę kształcenia i kariery.

Tego dnia pokażemy, że studia to nie tylko nauka! Wszystkiemu towarzyszyć będą pokazy nowych technologii, analogowe i komputerowe gry, fotobudka oraz wycieczki po kampusie uniwersyteckim.

Wśród wielu atrakcji należy też wspomnieć o licznych konkursach, zawodach i quizach z nagrodami. Jednym z nich jest finał VI już edycji popularnego wśród uczniów konkursu językowego „Faces of America”. Z kolei miłośnicy sportu będą mogli spróbować swoich możliwości w rozgrywkach Turnieju o Puchar JM Rektora UMCS 2020.

Na uczestników Drzwi Otwartych czeka dużo uśmiechu, pozytywnej energii i to, co mamy najlepsze, czyli… świetna atmosfera!

Szczegółowe informacje oraz program główny wydarzenia znajdują się na stronie Drzwi Otwartych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, wychowawców i nauczycieli!

    Data dodania
    2 października 2018