EIT Jumpstarter - międzynarodowy konkurs dla innowatorów z nagrodą 10 000 EUR

  • Grupa docelowa
    Studenci, Absolwenci
  • Organizator
    EIT InnoEnergy, EIT Jumpstarter

EIT InnoEnergy, największy na świecie i wspierany przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii akcelerator w branży cleantech przygotowuje kolejną edycję ogólnoeuropejskiego konkursu EIT Jumpstarter. Celem inicjatywy jest wsparcie najbardziej innowacyjnych pomysłów biznesowych w sześciu dziedzinach tematycznych (m.in. energetyce i ochronie klimatu).

Pomysły, których dalsze opracowanie będzie możliwe w ramach programu, mogą być zgłaszane zarówno przez formalne, jak i nieformalne zespoły. Na zwycięzców czeka nagroda w wysokości nawet 10 000 Euro. Zgodnie z zasadami uczestnictwa opisanymi na stronie konkursu, jego organizatorzy pokrywają także częściowo koszty uczestnictwa w programie (w postaci zwrotu poniesionych kosztów, w kwocie max. 3000 euro/zespół). Po ukończeniu wszystkich etapów konkursu, zespół powinien mieć przygotowany pitch deck, biznes plan, założoną działalność gospodarczą, a także szansę na dalsze wsparcie w rozwoju swojego biznesu.

Nabór w konkursie trwa do 16 kwietnia 2021 r. pod adresem https://apply.eitjumpstarter.eu/ . Jeżeli zespół przejdzie pomyślnie weryfikację, zostanie zakwalifikowany do kolejnego etapu, na którym razem z innymi zespołami i profesjonalnymi trenerami będą pracować nad pitch deckiem i biznes planem. W załączeniu przesyłamy szczegóły dotyczące przebiegu programu i poszczególnych wydarzeń.

Znajomość języka angielskiego dla wszystkich uczestników konkursu jest obowiązkowa.

Harmonogram konkursu:

    Składanie aplikacji przez kandydatów: do 16 kwietnia 2021
    Selekcja uczestników pierwszego etapu (Bootcamp): 16 Maj 2021.
    Etap 1 - Bootcamp: czerwiec 2021
    Etap 2 - Local joint trainings: Wrzesień 2021
    Etap 3 - Wielki Finał: Listopad 2021

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://eitjumpstarter.eu/

    Data dodania
    23 marca 2021