Termin zgłoszeń w Konkursie Języka Niemieckiego „Nicht WortWörtlich”

Już po raz trzeci Instytut Germanistyki i Lingwistyki Stosowanej UMCS w Lublinie zaprasza wszystkie osoby uczące się języka niemieckiego do wzięcia udziału w Konkursie Języka Niemieckiego „Nicht WortWörtlich”. Partnerem Konkursu jest DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) i Goethe Institut.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do kreatywnego i twórczego podejścia do nauki języka niemieckiego poprzez włączenie do pracy z materiałem językowym szeregu innych elementów, takich jak muzyka, dźwięk, obraz, teatr, poezja czy współczesne technologie.

Zgodnie z tytułem - „Nicht WortWörtlich” - uczestnicy konkursu zaproszeni są do możliwie pomysłowego i niekoniecznie dosłownego podjęcia tematyki zawartej w zaproponowanym przez organizatorów słowie przewodnim.

Na hasło tegorocznej edycji konkursu wybrane zostało słowo „Zusammen”.

Słowo przewodnie powinno zainspirować uczniów do stworzenia prezentacji multimedialnych, inscenizacji, wierszy, piosenek, esejów, słuchowisk, projektów plastycznych i innych form wyrazu. Uczestnicy konkursu mają całkowitą swobodę w doborze formy wypowiedzi.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 14 stycznia 2019 r.

Szczegóły konkursu, w tym regulamin, formularz zgłoszenia, terminy i dane kontaktowe organizatora dostępne są w ogłoszeniu na stronie IGiLS UMCS >>>.

    Autor
    Urszula Kurzątkowska
    Data dodania
    7 grudnia 2018