Sympozjum naukowe: Różne wzory

 • Organizator
  Sekcja Antropologii Społecznej i Sekcja Socjologii Sztuki Polskiego Towarzystwa Socjologicznego (PTS) oraz Oddział Lubelski PTS, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW, Galeria Labirynt w Lublinie, Wydział Filozofii i Socjologii UMCS
 • Miejsce
  Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5 oraz sala Rady Wydziału Humanistycznego, Pl. M. Curie-Skłodowskiej 4A

Serdecznie zapraszamy do udziału w sympozjum naukowym pt. Różne wzory. Badanie praktyk kulturowych i wytworów artystycznych w perspektywie otwierania lub zamykania się wspólnot na inność i zmianę.

Czas i miejsce wydarzenia:

 • 13-15 września 2018 r. (Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5 oraz sala Rady Wydziału Humanistycznego, Pl. M. Curie-Skłodowskiej 4A)

O sympozjum

Na organizowanym sympozjum połączonych Sekcji Antropologii Społecznej i Socjologii Sztuki PTS chcemy zadać pytanie o to, na ile i w jaki sposób praktyki kulturowe/artystyczne stają się tym, co wyraża różnice i sprawia wrażenie, że „oni” są inni i obcy, a co i jak powoduje, że poprzez sztukę możemy „ich” zobaczyć, odkryć nasze podobieństwo i wspólnotę. Sztuka posłuży nam jako forma komunikacji, „system wczesnego ostrzegania”, ważny detektor zjawisk społecznych i źródło rozwiązań. Sztuka jest w naszym ujęciu szansą, bo pozwala na ograniczoną dezorganizację i eksperymentowanie, jest ładunkiem energii i odwagi, szczególnym przywilejem i wyjątkowym środkiem działania. Chcemy także zwrócić uwagę na poważny problem wykorzystywania kultury/sztuki do tworzenia i zaostrzania podziałów między ludźmi.

Szczegółowy program wydarzenia (PDF)

  Data dodania
  26 marca 2018