Kognitywistyka na konferencji „Innowacje w praktyce”

  • Grupa docelowa
    Studenci, Doktoranci, Pracownicy
  • Organizator
    Organizatorzy i partnerzy: Polska Akademia Nauk O/Lublin, Centrum Innowacji Naukowo-Edukacyjnych, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katolicki Uniwe
  • Miejsce
    Arena Lublin, ul. Stadionowa 1

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Innowacje w praktyce”, która odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia w salach Areny Lublin. W ramach konferencji odbędzie się szereg sesji naukowych oraz wystawa urządzeń badawczych i pomiarowych. Szczególnej uwadze polecamy specjalną sesję naukową pt. „Kognitywistyka wobec innowacji” oraz wystąpienia z posterami przygotowane przez studentów i doktorantów z naszego Wydziału. 

Data i miejsce:

  • 4-5 kwietnia 2019 r., Arena Lublin, ul. Stadionowa 1

Program konferencji oraz rejestracja są dostępne na stronie: www.cine.edu.pl. Bierny udział w konferencji jest bezpłatny.

Do udziału w konferencji zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby, również studentów. Konferencja ma charakter popularnonaukowy. Wystąpienia w ramach sesji będą doskonałym wprowadzeniem do szeregu zagadnień poruszanych w obszarze nauk o poznaniu nawet dla osób niezaznajomionych bliżej z tą dziedziną.

Sesja naukowa pt. „Kognitywistyka wobec innowacji” odbędzie się w piątek, 5 kwietnia, w godzinach od 10 do 11.30 w sali nr 3 na Arenie Lublin. Wśród prelegentów znajdują się:

  • dr hab. Bogusław Marek, prof. KUL (KUL), "Czy kamień wygląda tak samo jaki jest w dotyku? Wyzwania i rozwiązania w edukacji osób niewidomych od urodzenia"
  • dr Marcin Rządeczka (UMCS), "Maszyny biologiczne. Biologia syntetyczna w poszukiwaniu nowej formy życia"
  • dr hab. Piotr Konderak (UMCS), "Komunikacja w ujęciu kognitywistycznym: zwierzęta, ludzie, roboty"
  • dr hab. Piotr Giza, prof. UMCS (UMCS), "Co to jest kognitywistyka nauki?"
  • dr Aleksandra Kołtun (UMCS), "Co kognitywista robi na festiwalu Noc Kultury?"

Przez dwa dni konferencji będzie też można zapoznać się z posterami przygotowanymi przez studentów i doktorantów naszego Wydziału: mgr Łukasza Blechara („Jak opisać ruch rowerowy przy pomocy algorytmów”), mgr Artura Grabowskiego („Kreatywność systemów opartych na sztucznej inteligencji”), Damiana Kalińskiego („Robotyka roju – badanie i zastosowania”), Dominikę Kopańską („Rysunkowe sposoby rozumienia metafor u dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera”), Anastazję Szułę („Słowo, obraz i herbata. Znaczenie w tweetach”), Macieja Wodzińskiego („Zaburzenia ze spektrum autyzmu – stereotypy społeczne i ograniczenia wiedzy eksperckiej”) oraz mgr Paulinę Zarębską („Myślenie ciałem. Badania kognitywistyczne nad tańcem”).

Ponadto, w ramach konferencji swoje stoiska wystawią Koło Naukowe Kognitywistów oraz Koło Naukowe Kreatywności Społecznej KreaTyVni.

W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu ze współorganizatorką Konferencji – dr Aleksandrą Kołtun (aleksandra.koltun@gmail.com).

Organizatorzy i partnerzy: Polska Akademia Nauk O/Lublin, Centrum Innowacji Naukowo-Edukacyjnych, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski, MOSIR Lublin

    Data dodania
    26 marca 2019