Noc Sów 2019

Przez 6 ostatnich lat Polki i Polacy… pokochali nocne spacery do lasu!
Nowe zjawisko ma miejsce każdego roku pod koniec marca i obejmuje cały kraj. 


Wszystkiemu winna jest Noc Sów. 
uhu – uhu!


Jest to wydarzenie organizowane przez stowarzyszenie Ptaki Polskie w całej Polsce. W kwietniu 2013 roku, spotkaliśmy się po raz pierwszy w trzech miejscowościach. W 2018 roku Noc Sów zgromadziła już ponad 12 tysięcy uczestników w 250 miejscach!!! 

Podczas tych wieczornych spacerów łączymy miłośników Sów, pasjonatów Przyrody, poszukiwaczy wiedzy i tych, którzy chcą po prostu mądrze spędzić czas z rodziną. To, przede wszystkim, wydarzenie lokalnych społeczności, rodzin i Przyjaciół Przyrody.

Co będzie się działo? 

Jak co roku, będą wykłady o sowach, ich zwyczajach, tajemnicach i najnowszych odkryciach ornitologów. Zapraszamy na duża dawkę wiedzy i przygody - na warsztaty, wykłady, nocne spacery nasłuchy sów, ognisko oraz wiele innych atrakcji, które zależą tylko od pomysłowości Przewodnika oraz grupy. Będzie też okazja aby włączyć się w czynną ochronę Sów. Marcowe noce to bardzo aktywny okres w roku dla większości naszych sów. Są w czasie okresu godowego – i pohukują tak że włos jeży się na głowie - albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

 

Bohaterką i „twarzą” Nocy Sów 2019 jest Sóweczka w ujęciu Cezarego Korkosza. Sóweczka to prawdziwy liliput w świecie sów. Zaledwie trochę większa od wróbla! Ale ta najmniejsza europejska sowa swoje niedostateczne rozmiary z nawiązką kompensuje determinacją i zuchwałością. Wiedzą o tym wszystkie małe ptaki – a nawet te, które są od niej większe! 

 

    Data dodania
    5 lutego 2019