Konkurs FakeHunter Challenge/Gospodarka - III edycja

  • Grupa docelowa
    Studenci, Absolwenci
  • Organizator
    Polska Agencja Prasowa

W konkursie mogą brać udział zespoły liczące od 1 do 5 osób. Punkty przyznawane są za zgłoszenie nieprawdziwej informacji lub przygotowanie raportu weryfikacji faktów opartego na wiarygodnych źródłach informacji.

III edycja konkursu skupiona będzie na tematach gospodarczych: telekomunikacji i energetyce. W ciągu dwóch dni zarejestrowane osoby, działające samodzielnie lub w zespołach, będą mogły zgłaszać fake newsy z zakresu m.in.: wpływu technologii 5G oraz fal elektromagnetycznych na ludzkie zdrowie, odnawialnych źródeł energii, oddziaływania elektrowni węglowych na środowisko.

Każdy, kto weźmie udział w konkursie #FakeHunter Challenge/Gospodarka ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody finansowe. Za I miejsca na podium - 6 tys. zł, za II miejsce - 4 tys. zł, za III miejsce - 2 tys. zł. Zasady są proste – wygrywają zespoły z największą liczbą punktów. Prace konkursowe można przesyłać w dwóch kategoriach.

Konkurs skierowany jest do wszystkich użytkowników internetu posługujących się językiem polskim, w wieku powyżej 13 lat. Punkty z zakwalifikowanych i ocenionych przez jury prac sumują się. Wcześniej należy się zarejestrować i zdecydować o składzie osobowym zespołu. W rywalizacji udział mogą brać zespoły w liczbie od 1 do 5 członków.

Więcej informacji, w tym regulamin i formularz rejestracji dostępne jest na stronie https://fakehunter.pap.pl/challengeIII

(opis na podstawie fakehunter.pap.pl)

    Data dodania
    31 maja 2021