17. edycja konkursu Popularyzator Nauki - zgłoszenia do 10 września

  • Grupa docelowa
    Studenci, Absolwenci, Pracownicy naukowi, Pracownicy
  • Organizator
    Portal Nauka w Polsce Fundacji Polskiej Agencji Prasowej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki

Rusza 17. edycja konkursu Popularyzator Nauki, w ramach którego nagradzane są osoby, zespoły i instytucje, które popularyzują naukę wśród Polaków, pomagają innym zrozumieć zjawiska zachodzące wokół człowieka i przybliżają najnowsze wyniki badań. Zgłoszenia można nadsyłać do 10 września.

Rusza kolejna, 17. edycja konkursu Popularyzator Nauki dla osób, zespołów, mediów oraz instytucji popularyzujących naukę.

Celem konkursu, organizowanego corocznie przez portal Nauka w Polsce Fundacji Polskiej Agencji Prasowej przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki - jest uhonorowanie osób, zespołów i instytucji, które popularyzują naukę wśród Polaków. Nagrodę uzyskują ci, którzy pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką.

W tym roku konkurs odbywa się nieco wcześniej, niż zwykle. Zgłoszenia można nadsyłać do 10 września 2021 r. do g. 23:59. Oceni je Kapituła, złożona z popularyzatorów nauki, przedstawicieli środowiska naukowego, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz serwisu Nauka w Polsce. Kapitule przewodzi prof. Michał Kleiber.

Spośród wszystkich zgłoszeń kapituła wybierze laureata Nagrody Głównej. To najbardziej prestiżowe w konkursie wyróżnienie przyznane zostanie osobie, zespołowi albo instytucji, która promuje naukę wyjątkowo twórczo i skutecznie.

Przyznane też będą nagrody w kategoriach: Naukowiec, Animator, Zespół, Instytucja oraz Media.

Więcej informacji (w tym m. in. na temat poszczególnych kategorii, regulamin i formularz zgłoszeniowy) znajduje się na tej stronie https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/17-edycja-konkursu-popularyzator-nauki--zachecamy-do-udzialu

(opis na podstawie www.gov.pl)

    Data dodania
    13 lipca 2021