Jak opowiadać historie? - warsztaty w wykonaniu Carlosa Marquesa

15 grudnia 2011 r. w Centrum Języka Portugalskiego Instytutu Camõesa gościliśmy Carlosa Marquesa, który przeprowadził sesję opowiadań historii dla studentów portugalistyki UMCS i mini-warsztaty "Opowiedz mi opowiadanie" dla nauczycieli akademickich/studentów studiów II stopnia UMCS.

Carlos Marques jest portugalskim aktorem, który postanowił poświęcić się sztuce opowiadania i śpiewania historii należących do portugalskiej tradycji ustnej. Zaczął opowiadać w 2007 r. i od tamtego czasu przemierza Portugalię, opowiadając historie dzieciom i dorosłym. Ponadto prowadzi warsztaty zatytułowane "Opowiedz mi opowiadanie", podczas których sięga do swojego aktorskiego doświadczenia. Udział w warsztatach umożliwia nie tylko poznanie technik ustnej narracji, ale także rozwój osobisty i doskonalenie umiejętności komunikacyjnych. Carlos Marques prowadzi blog, na którym można obejrzeć i wysłuchać jego opowiadań!

Carlos Marques przyjechał do Polski na zaproszenie dr José Carlosa Diasa z Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie 14 grudnia br. przeprowadził w/w sesję opowiadań historii i mini-warsztaty ze studentami i nauczycielami akademickimi warszawskiej portugalistyki.

Blog

 

    2011

    Data dodania
    16 grudnia 2011