IV Wojewódzki Turniej "Boccia 2021"

10 grudnia 2021 r. w obiektach sportowych Centrum Kultury Fizycznej UMCS odbył się IV Wojewódzki Turniej „Boccia 2021” osób z niepełnosprawnościami, organizowany przez Centrum Kultury Fizycznej UMCS, Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych „Alter Idem” UMCS, Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Wsparcia Psychologicznego UMCS przy współpracy z Klubem Uczelnianym AZS UMCS oraz Okręgową Izbą Radców Prawnych w Lublinie skierowanych do uczniów i absolwentów szkół specjalnych, szkół z klasami integracyjnymi, klubów sportowych oraz stowarzyszeń działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami

W zawodach uczestniczyli reprezentanci:

  • Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie,
  • Krajowego Towarzystwa Autyzmu- oddział w Lublinie,
  • Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji START w Lublinie,
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 1 w Lublinie (Środowiskowy Dom Samopomocy „Absolwent” w Lublinie),
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży
  • Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie,
  • Ośrodka Wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnością "Benjamin" w Lublinie,
  • Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Lublinie.

Turniej uroczyście otworzyła Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia UMCS, prof. dr hab. Dorota Kołodyńska wraz z Dyrektorem Centrum Kultury Fizycznej UMCS, dr. Tomaszem Bieleckim, prof. UMCS. W turnieju udział wzięło 16 par podzielonych na cztery grupy. Pary z miejsc 1 i 2 w grupach awansowały do półfinałów A; z miejsc 3, 4 - do finału B.

Zwycięstwo w rozgrywkach odniosła para Arkadiusz Adamczuk i Wojciech Piwowarski (ICSiR „Start” Lublin). Drugie miejsce zajęli Michał Puzio i Mirosław Duda (ICSiR „Start” Lublin) a trzecie miejsce przypadło Patrykowi Barszczykowi i Przemysławowi Godule (ICSiR „Start” Lublin). 

W finale B zwycięstwo odniosła para Konrad Poręba i Mariusz Morawski (Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Lublinie) drugie miejsce zajęli Michał Adamczyk i Michał Usarek (Środowiskowy Dom Samopomocy „Absolwent“ przy SOSW nr 1 w Lublinie) a trzecie Mikołaj Koczur i Przemysław Strumnik (SOSW im. Zofii Sękowskiej w Lublinie)

Ceremonię zamknięcia turnieju uświetnił występ zespołu SEKUNDA, jak się okazało laureata konkursu „Scena otwarta” przy „31 Mikołajkach Folkowych” organizowanych przez Chatkę Żaka, tworzony przez dwie niezależne artystki, Dorotę Błaszczyńską-Mogilską (skrzypce, skrzypce barytonowe, looper, śpiew) i Wiolę Jakubiec (skrzypce, skrzypce barytonowe, instrumenty perkusyjne, śpiew), które dotychczas działały w rozmaitych projektach muzycznych (Kwiat Jabłoni, Sinfonia Iuventus, Piwnica Św. Norberta, NFM Music Orchestra, Żywczanie). W swoich kompozycjach łączą instrumentalne brzmienia z improwizacją i śpiewem. Skrzypaczki inspirują się muzyką tradycyjną Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, Podhala czy Spiszu.

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe wraz z pamiątkowymi medalami oraz pucharami dla najlepszych, które uroczyście wręczał Prorektor ds. ogólnych, dr hab. Arkadiusz Bereza, prof. UMCS w asyście członków ZSN „Alter Idem” oraz Dyrektora CKF UMCS.

Zapraszamy na kolejną edycję.

Galeria zdjęć autorstwa mgr Klaudii Olender z Centrum Prasowego UMCS:

    Aktualności

    Data dodania
    15 grudnia 2021