Znani i lubiani na UMCS - spotkanie z ekipą Busem przez Świat

W listopadzie i grudniu na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbywa się wyjątkowy cykl spotkań. Na naszej uczelni pojawią się postacie, które wygłoszą inspirujące prelekcje, a uczestnicy wydarzeń będą mogli wysłuchać fascynujących historii, dowiedzieć się, jak odnieść sukces i w jaki sposób postępować, by spełnić swoje marzenia, a co więcej – podzielić się swoimi własnymi przemyśleniami oraz zapytać specjalistów o rady i wskazówki.

4 grudnia nasz Uniwersytet odwiedzą Karol i Ola Lewandowscy – podróżnicy, blogerzy, autorzy filmów oraz książek podróżniczych, twórcy kanału Busem przez Świat. Zwiedzili ponad 60 państw na 5 kontynentach i charakterystycznymi kolorowymi busami przejechali ponad 500 tysięcy kilometrów. Zdobyli wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł: Blog Roku 2014, Twórca Wideo Roku 2015, Traveler National Geographic 2018 i Bloger Roku 2019. Spotkanie odbędzie się w Auli Uniwersyteckiej na WPiA UMCS o godzinie 16:00.

Ekipa Busem przez Świat spotka się ze studentami Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w ramach cyklu #MEETUP_UMCSxSANTANDER. Wygłoszą niezwykłą prezentację pod tytułem Busem przez świat. Droga 66, podczas której opowiedzą o swojej prawie 3-miesięcznej podróży przez USA śladami kultowej Drogi 66. W ramach podróży szukali tego, co z niej zostało, i ludzi, którzy pomimo jej upadku, dalej wierzą w jej legendę. Karol i Ola Lewandowscy przejechali każdy kilometr tej słynnej drogi, zobaczyli prawdziwą amerykańską prowincję oraz poznali historie ludzi, których nie zapomną do końca życia. Celem tej podróży było pragnienie dowiedzenia się, czy Ameryka, którą wszyscy znają z filmów, jest prawdziwa. Dlatego już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu, które odbędzie się w Auli Uniwersyteckiej WPiA UMCS o godzinie 16.00. W programie przewidziany jest czas na zadawanie pytań. Wstęp na to spotkanie jest wolny. Po wydarzeniu będzie istniała możliwość zakupienia najnowszej książki Karola i Oli.

Harmonogram spotkań w ramach cyklu
#MEETUP_UMCSxSANTANDER:

• 4.12.2019 r. godz. 16.00 – Busem przez świat
Miejsce: Aula Uniwersytecka na WPiA UMCS
Pl. Marii Skłodowskiej-Curie 5, Lublin

• 11.12.2019 r. godz. 16.00 – Kuba Piątek
Miejsce: Aula w Instytucie Informatyki UMCS
ul. Akademicka 9, Lublin

Wszystkie spotkania mają charakter otwarty.

 

Cykl #MEETUP odbywa się dzięki współpracy Centrum Promocji UMCS i Fundacji Santander Bank Polska.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    2 grudnia 2019