Zaproszenie na Spacer z przewodnikiem - SPOTKANIE Z ROŚLINAMI SUCHOLUBNYMI

Zapraszamy serdecznie w niedzielę - 7 czerwca br. o godz. 11.00 do Ogrodu Botanicznego UMCS na kolejny niedzielny spacer z przewodnikiem.

Po chłodnym i deszczowym maju wszyscy pragniemy ciepłej i słonecznej pogody. Istnieje również pewna grupa roślin, która szczególnie oczekuje suchych i gorących dni.

W pierwszą niedzielę czerwca (około południa) zwiedzających Ogród Botaniczny UMCS będą witały między innymi rośliny pochodzące z najcieplejszych obszarów świata: pustyń, półpustyń, sawann, stepów, wydm i suchych lasów. Bogactwo roślinne naszego Ogrodu zaprezentuje Państwu różnorodność morfologiczną i systematyczną roślin sucholubnych.

Będzie można podziwiać różnorodne formy życiowe tej grupy ekologicznej oraz ich cechy, które wykształciły się w toku ewolucji, przystosowując je do ekstremalnych warunków środowiska. Dowiecie się Państwo, kto zapyla kwiaty aloesu i agawy, czy kaktusy mają liście, czy mamy w Polsce stepy, co to jest zjawisko konwergencji i jak kwitnie róża jerychońska.

Przewodnik - dr Michał Czernecki będzie czekał na Państwa od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej.
Spacer rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa ok. 2 godzin.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby - niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Terminy kolejnych spotkań wyznaczać będzie przyroda i pogoda, dlatego wszystkich chętnych prosimy o śledzenie informacji na stronie: www.garden.umcs.pl i/lub facebooku: www.facebook.com/OgrodBotanicznyUMCS. Aktualne wiadomości będę także umieszczane przy wejściu do Ogrodu.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem proszę kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl (tel. 81 743 49 00). Dziennikarzom dodatkowych informacji udziela dr Michał Czernecki, tel: 81 743 49 00.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    5 czerwca 2015