Wystawa w Ogrodzie Botanicznym UMCS

18 kwietnia br. o godz. 13.00 w Dworku Kościuszków (Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie, ul. Sławinkowska 3) odbędzie się wernisaż wystawy fotografii roślin i ogrodów laureatów międzynarodowego konkursu "International Garden Photograhper of the Year. Competitions 5,6&7".

Na wystawie prezentowanych będzie 70 fotografii nagrodzonych w trzech edycjach konkursu "International Garden Photograhper of the Year", w którym biorą udział fotografowie z całego świata, zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Ekspozycja pokazywana była dotąd w wielu krajach. W ubiegłym roku zawitała do wybranych miejsc w Polsce. Obecnie - w roku jubileuszu 50-lecia Ogrodu Botanicznego UMCS prezentowana jest w Lublinie. W zabytkowych wnętrzach Dworku Kościuszków będą mogli Państwo podziwiać wyjątkowe fotografie nagrodzone w różnych kategoriach, m.in. "The Beauty of the Plants", "Beautiful Gardens", "Wildlife Havens". Wśród nich nie zabraknie prac polskich autorów.
Fotografie odsłaniają nie tylko piękno ogrodów, kwiatów, drzew, krajobrazów - ale również miejskich oaz zieleni - parków, skwerów, zieleńców a także ogródków działkowych.

Wystawę będzie można oglądać w Ogrodzie Botanicznym UMCS, w zabytkowych wnętrzach Dworku Kościuszków, od 18 kwietnia do 14 czerwca 2015 r., w następujących dniach: środa - piątek godz. 10.00 – 17.00, sobota, niedziela 11.00 -18.00

Wejście do Ogrodu znajduje się od ul. Willowej. Aby obejrzeć wystawę należy zakupić bilet wstępu do Ogrodu Botanicznego i Dworku Kościuszków. Posiadacze Karty Absolwenta UMCS są uprawnieni do bezpłatnego wejścia na wystawę.

Więcej informacji na ten temat udziela p. Grażyna Szymczak, Dyr. Ogrodu Botanicznego UMCS.

Fot. Rosanna Castrini

    Informacje prasowe

    Data dodania
    17 kwietnia 2015