Wystawa W.Maławskiego w "Chatce Żaka" - zaproszenie

18 grudnia o godz. 16.00 w ACK UMCS "Chatka Żaka"(Lublin, ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Władysława Maławskiego pt. "Kolor przestrzeni". Prace będą prezentowane w foyer Inkubatora Medialno-Artystycznego UMCS i w tzw. czarnym foyer (przy Sali widowiskowej "Chatki").

Władysław Maławski urodził się w Żytomierzu na Ukrainie. W 2008 roku, na Wydziale Sztuki Sakralnej Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych, uzyskał z wyróżnieniem dyplom magistra. Obecnie jest członkiem Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych i Klubu Młodych Artystów „Skrzydła”. Od 2012 r. należy takżedo Związku Polskich Artystów Plastyków. Uprawia malarstwo olejne i akrylowe. Zajmuje się ikonopisaniem i artystycznym malarstwem ściennym. Prezentuje swoje prace na wystawach indywidualnych, ogólnopolskich i zbiorowych w kraju i za granicą. Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych plenerach artystycznych. W swoim dorobku ma ponad 60 wystaw.

W kompozycjach malarskich Władysława Maławskiego, jako główne elementy języka wizualnego, występują kolor i przestrzeń. Właśnie na tej płaszczyźnie artysta poszukuje swoich własnych  środków i sposobów artystycznego wyrazu. Nie jest przypadkowa nawet nazwa cyklu stworzonego przez Maławskiego – „Kolor Przestrzeni”, która wzmacnia brzmienie dzieł autorskich. Artysta realizuje swoje kolorowe impresje w oparciu o zasady malarstwa abstrakcyjnego, w którym główną rolę odgrywają: plastyka linii, plamy, a także emocja, faktura i barwa.

Wystawę będzie można oglądać do 7 stycznia 2016 r.

Więcej informacji na ten temat udzielają: Mieczysława Goś z ACK UMCS "Chatka Żaka" i Władysław Maławski. 

    Informacje prasowe

    Data dodania
    16 grudnia 2015