Wystawa malarstwa Lidii Domagały „Obrazy” - zaproszenie

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Lidii Domagały „Obrazy”, który odbędzie się 11 grudnia 2018 r. o godz. 18:00 w Galerii Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS (III piętro Biblioteki Głównej UMCS, ul. Radziszewskiego 11).

Lidia Domagała jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Studia z zakresu malarstwa odbyła w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego i prof. Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego. Dyplom uzyskała w 1985 roku na Wydziale Ceramiki i Szkła w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej. Od 1995 roku jest członkiem ZPAP.

Artystka o swojej twórczości: „Moje malarstwo jest rodzajem zaproszenia do rozmowy. Niesie w sobie pewną tajemnicę, pewną dozę zaskoczenia, pewną dozę wzruszenia. W swoich obrazach wyrażam to, co często trudne jest do wyrażenia słowem - wolność, radość, zachwyt, a także refleksję, zadumę czy smutek. Odnoszę się w swojej twórczości do natury, czerpię z niej, jest moją inspiracją, impulsem, antytezą rzeczywistości stanowiącą abstrakcyjny jej obraz. Kolor, światło, przestrzeń są tymi elementami, które budują moje obrazy, dają im życie, tworzą klimat i nastrój. Moje malarstwo stanowi swoistą, otwartą formę kontaktu z odbiorcą, jest indywidualnym rodzajem komunikowania się i moją własną opowieścią”.

Wystawę będzie można oglądać do 4 stycznia 2019 r. Organizatorami są Galeria ACK UMCS "Chatka Żaka" oraz Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    7 grudnia 2018